СТАДИОН: Црвене звезде. ГЛЕДАЛАЦА: 41.682. СУДИЈА: Слободан Веселиновић
(Ваљево). СТРЕЛАЦ: Калуђеровић 73. ЖУТИ КАРТОНИ: Миљковић, Илић, Петровић.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Бајковић, Нинков, Ћосић, Вилотић, Микић, Исах (од 76. Мијаиловић),
Каду (од 46. Лазовић), Евандро, Вешовић (од 56. Јевтић), Борха, Калуђеровић.

ПАРТИЗАН: Стојковић, Миљковић, Лазевски, Савић, Крстајић, Петровић, Камара, Томић
(од 70. Бабовић), Илић, Адија (од 46. Илијев), Тагое (од 83. Смиљанић)

Имала је Звезда данас више од игре, само су је милиметри делили од тоталног преокрета
у полуфиналу Купа, висио је не само други гол у ваздуху, већ и трећи… На крају, ипак,
резултатски минимaлна победа над вечитим ривалом, али у сваком другом смислу
максимaлан тријумф наших играча који су и заиста, као што она чувена спортска фраза
каже, „оставили срце на терену“.

На Маракани у реванш дуелу полуфинала Купа играла је само једна екипа- Црвена звезда.
Изабраници Роберта Просинечког потпуно су доминирали и потпуно „демонтирали“
игру црно-белих. Јесте Партизан први запретио, преко Адије у 7. минуту када је Бајковић
одлично интервенисао, али то је малтене било и све од вечитог ривала у овој утакмици.
Шанса за шансом за наш тим, могао је Вешовић у 12. минуту да доведе Звезду у вођство,
шанса је била стопостотна, али Стојковић се нашао баш на првом месту. Убрзо је у
изгледну прилику ушао и Борха, после асистенције Кадуа, али његов шут главом завршио
је поред гола. На истом месту завршио је и ударац Евандра у 33. минуту, те Калуђеровића
два минута касније.

Водила се права мушка борба, а нарочито на средини терена. Управо у том ритму су
прошли уводни минуту другог полувремена. Звезда није одустајала од својих намера.
Умало ју је остварио Јевтић у 66. минуту. Одмах за њим запретио је Калуђеровић, а та
његова претња остварила се у 73. минуту после асистенције Борхе. Повела је Звезда
и силно желела и други гол. Могао је Калуђеровић да буде апсолутна звезда вечери,
међутим, његов силовит шут са десетак метара, нажалост, завршио је поред гола. До краја
меча наставили су црвено-бели да „кидишу“ на гол ривала, који је до последњег судијског
звиждука успео да запрети само једном-преко Лазевског, али његов шут спремно је
дочекао одлични Бајковић.

На крају 1:0, победа која не значи пролаз у финале, али која свакако значи да Звезда има и