Рукометаши у Лиги шампиона

34

Рукометаши Црвене звезде успели су да се пласирају у Лигу шампиона. Црвено-бели су изгубили у реваншу од Италгеста Касарано 27:25, али је захваљујући капиталу из београдског меча (26:21) прошли у најјаче клупско рукометно такмичење.

Губила је Звезда и са осам голова разлике (22:14), била на ивици дебакла, да би у последњих десетак минута меча успела да се тргне и оствари резултат са којим је отишла у Лигу шампиона.
После изједначених уводних минута, италијанска екипа се одлепила на 14:10, а у другом делу предност је расла. Било је најпре 19:13, потом 22:14, Звезда потом смањује на 22:16, Касарано поново диже на 23:18…

Готово изгубљени меч извукао је одлични Милашевић, али је цела екипа одиграла најбоље кад је било најпотребније.

У драматичном финишу, домаћин је имао пет голова предности – 25:20, Звезда потом даје два гола а не прима ниједан, а екипи Игора Бутулије лакнуло је у последњем минуту када су спустили предност на -3 (26:23).

Звезда би требало да игра у Групи Д са данским Копенхагеном, немачким Хамбургом и словачким Татран Прешовом. Такмичење по групама почиње 1. октобра.