Хемофарм бољи

26

Кошаркашице Црвене звезде нису успеле да освоје титулу шампиона Србије. Хемофарм је у трећем мечу финалне серије Банка Интеса Суперлиге савладао црвено-беле са 88:85 и решиле серију са 3-0 у победама. То је четврти узастопни тријумф Вршчанки и укупно осми у клупској историји. Хемофарм је први меч добио, са 81:58, а у другом су славиле као гошће, 72:70. Звезда је пружила јачи отпор у односу на прво гостовање у Вршцу на почетку финалне серије. После десет минута било је 24:24, да би домаће затим серијом у другој четвртини дошле до плус11 на полувремену.

Звезда је у трећем периоду успела да смањи заостатак на три поена (50:47), али су домаће кошаркашице новом серијом од 11 везаних поена поново стекле двоцифрену предност, 61:49. Последњи пут гошће су припретиле три минута пре краја, када је било 73:69, али је Хемофарм задржао предност и освојио осму титулу у последњих 10 година.