Рутинска победа

35

Кошаркаши Црвене звезде победили су Визуру резултатом 89:72 (16:15, 30:15, 28:22, 15:20) у 8. колу Свислајон Супер лиге и тако забележили шесту победу у такмичењу. Најефикаснији у екипи Милана Шкобаља био је Борис Бакић са 23 поена (4-5 за два, 3-3 за три), Млађен Шљиванчанин је убацио 16 (4-5 за три), а Мирослав Раичевић 13. Плеј Омар Кук је укњижио 11 поена и 7 асистенција, а Елмедин Кикановић 10. Немања Александров је на терену провео 12 минута и постигао 3 поена, а Игор Милошевић је такође играо 12 минута.

Крилни центар Урош Лучић је предводио Визуру са 21 поеном (10-16 из игре), док је Александар Перишић убацио 15. Тим из Новог Београда сада има скор 1-7.

Визура се добро држала у првој четвртини, највише захваљујући добром офанзивном скоку и расположеном Лучићу. Са друге стране, Бакић је постигао 7, а Суботић 4 поена и било је +1 за Звезду после првих десет минута – 16:15.

„Црвено-бели“ су дали чак пет тројки у другој деоници и тако решили питање победника већ у првом полувремену. Серијом 11-2, уз тројке Шљиваначанина, Кука и Бакића, домаћи су стекли двоцифрену предност. Визура је на кратко ухватила какав-такав прикључак, али је Шљиванчанин двема узастопним тројкама у финишу обезбедио Звезди вишак од 16 поена – 46:30.

Бакић је уписао седам поена за редом, Кук се надовезао тројком и „црвено-бели“ су дошли до 65:39. До краја утакмице Звездаши су рутински одрадили посао, без беспотребног умарања и трошења енергије.

Звезда наредни меч игра у среду у Пиониру против ФМП Железника, док Визура дочекује Хемофарм Штаду.