Тежак пораз

26

Кошаркаши Црвене звезде ће ипак морати да одиграју мајсторицу у четвртфиналу плеј-офа НЛБ лиге са Олимпијом, пошто су у Љубљани тешко поражени – 88:60!

Црвено-бели у „Тиволију“ ни у једном тренутку нису довели у питање победу домаћина, па ће тако сутра (20.00) у „Пиониру“ још једном укрстити копља са „змајчекима“ за пласман на Фајнл-фор Јадрана.

Олимпија је већ у петом минуту стигла до високе предности (16:4), захваљујући расположеном Марку Милићу. Црвено-бели у првом тренутку успевају да се врате у меч, али је већ у другој четвртини тим Александра Џикића стигао до недостићних плус 24 поена (47:23). Звезда је током других 10 минута успела да постигне само осам поена, а заказао је шут за три поена 14-2.

У другом полувремену Словенци су имали и вођство од 86:55, што довољно говори колико су пулени Стевана Караџића одиграли слабо. Код црвено-белих једино је Елмедин Кикановић завршио сусрет са двоцифреним учинком – 16 поена.

ОЛИМПИЈА  – ЦРВЕНА ЗВЕЗДА 88:60
(22:15, 25:8, 19:18, 22:19

ОЛИМПИЈА: Дончић 4, Букер, Мочник 2, Драгић 8, Ризвић 12, Милић 14, Хукић 9, Бегић 1, Бејли 16, Зупан 7, Тејлор 15.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Суботић 6, Краснић, Марковић 6, Кикановић 16, Кук 3, Ковач 3, Раичевић 8, Драгићевић 8, Лекић 2, Цветковић, Шљиванчанин 2, Бакић 6.

Дворана: „Тиволи“. Гледалаца: 2.500. Судије: Дожаи, Херцег, Вовк (Хрватска).