Звезда у осмини финала УЛЕБ купа

31

Кошаркаши Црвене звезде пласирали су се у осмину финала УЛЕБ купа. У изузетно узбудљивом мечу, црвено-бели су у Тревизу успели да савладају Бенетон – 83:82, што уз победу од 81:71 у првој утакмици било више него довољно да се прође даље.

Изабраници Стевана Караџића одиграли су вечерас од сјаја до очаја. Почетком друге четвртине Звезда је имала 12 поена предности (28:16), на полувремену смо водили са 48:42, да би необјашњивим падом у трећој деоници домаћин био на прагу проласка. У 34. минуту, после “тројке“ Сорање, „уједињене боје“ су имале вођство од – 72:57! Ипак, нису се дали наши кошаркаши.

Стивен Марковић, па Тадија Драгићевић и на крају Омар Кук са две успешне „тројке“ скинули су разлику на 75:70, па на 77:73. На два минута пре краја било је евидентно да су црвено-бели прошли даље, а са тим се нису помирили италијански кошаркаши који су неспортским понашањем привели меч крају. Начинили су серију техничких грешака, па је Кук са чак осам слободних бацања у последњим секундима преокренуо резултат са 82:75 на коначних 83:82!

Драгићевић био је најефикаснији са 24 поена, док је погодак мање забележио Кук.
У наредној рунди противник нам је турским Бешикташом, једини тим који је у првој фази такмичења имао скор 10-0, односно без пораза. Клуб из Истанбула је елиминисао Хапоел из Јерусалима и гостоваће у Београду 11. марта. Реванш је на програму је недељу дана касније на Босфору.

БЕНЕТОН – ЦРВЕНА ЗВЕЗДА 83:82
(24:16, 24:26, 5:23, 30:17)

БЕНЕТОН: Остин 8, Атсур, Сорања 8, Чалмерс 5, Морденте 4 (4ас), Мартинони, Лукас 19 , Менса Бонсу 21, Ђиљи 5, Гејнс 12, Ренци.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Краснић, Марковић 12, Кикановић 4, Кук 23, Ковач 1, Раичевић 7, Драгићевић 24, Лекић 3, Цветковић, Шљиванчанин 3, Бакић 6.

Дворана: „Палаверде“.  Гледалаца: 1.000. Судије: Анастопулос (Грчка), Пукл, Болтаузер (обојица Словенија).