Хемофарм бољи

46

Кошаркаши Црвене звезде нису успели да се пласирају у финале Купа Радивоја Кораћа. Хемофарм је у полуфиналу у Нишу био бољи од црвено-белих – 76:68.

Врпчани су потпуно заслужено елиминисали наше клуб јер су имали вођство током већег дела утакмице. У првој четвртини екипа Мирослава Николића је имала и по осам поена предности, највише захваљујући изузетно расположеном бившем Звездашу Владану Вукосављевићу који је у том периоду убацио 13 погодака.

Ипак, са неколико везнаих кошева, од чега је један била тројка Бакића ушло се у резултатску клацкалицу која је трајала све до последње деонице. Већ на старту одлучујућих десет минута, Хемофарм предвођен Павковићем и Марковићем  прави  серији 12:2 којом се се одлепљује. При резултату 71:64 Звезда је имала чак четири покушаја за три поена у низу, али изабраници Стевана Караџића нису били прецизни и пораз је био неминован. Најефикаснији у поразу био је Ненад Мишановић са 15 поена и десет скокова.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА -ХЕМОФАРМ 68:76
(20:23, 16:12, 22:21, 10:20)

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Краснић, Марковић 13, Кикановић 2, Кук 7, Ковач 7, Мишановић 15, Раичевић 2, Драгићевић 10, Лекић 2, Цветковић, Шљиванчанин 1, Бакић 9.

ХЕМОФАРМ: Павковић 14, Деспотовић, Симоновић, Јоксимовић 9, Божовић 5, Марковић 8, Савовић, Борисов 5, Марјановић, Маршал 12, Мачван 6 и Вукосављевић 17.