Победа против Широког

45

Кошаркаши Црвене звезде забележили су победу у 19. колу НЛБ лиге. Изабраници Стевана Караџића били су бољи од екипе Широког резултатом 96:90. Црвено-бели су имали проблема да и други пут ове сезоне савладају жилавог противнка, али су током свих 40 минута имали предност.

Само два и по минута пре краја меча Андрија Шола је смањио предност нашег тима на само три поена (86:83), али је Борис Бакић тројком у следећем нападу решио питање победника.

Звезда је до победе на овом мечу дошла тимском игром, јер су чак седморица кошаркаша постигла двоцифрен број поена. Истакао се капитен Тадија Драгићевић са 18 поена и 11 скокова. Код гостију најбољи је био Синиша Штембергер са 21 поеном, од чега чак пет тројки.

Тренер Звезде Стеван Караџић био је задовољан новим тријумфом у регионалном такмичењу.
– Имали смо само три тренинга после пораза од Остендеа. Радили смо пре свега на подизању морала екипе.  У овом мечу се видео вољни моменат код Бакића, Цветковића, Кикановића… Потрудићемо се да се то пренесе и на остале. Нама је ритам утакмица само суботом био неопходан и сада ћемо имати недељу дана да се припремимо за меч са Сплитом.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА – ШИРОКИ 96:90
(32:24, 15:18, 26:23, 23:25)

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Бакић 12, Кук 13, Цветковић 3, Драгићевић 18, Кикановић 12, Ковач, Краснић, Лекић, Марковић 4, Мишановић 11, Раичевић 12, Шљиванчанин 11.

ШИРОКИ: Бубало, Кристофер 2, Дијан 11, Левер 8, Перинчић 18, Шола 11, Шпраља, Штембергер 21, Цимерман 15, Жупић 4.

Дворана: Пионир. Гледалаца: 500. Судије: Колар (Словенија), Вовк (Хрватска), Вучковић (Словенија).