Лошија позиција за плеј-оф

61

У дербију 14. кола НЛБ лиге кошаркаши Хемофарма су у „Пиониру“ надиграли Црвену звезду – 101:92. До седме победе у последњих осам мечева у регионалном такмичењу изабраници Мирослава Николића стигли су добром игром у првом полувремену.

У утакмици НБА стила, кључна је била друга четвртина у којој су гости стигли до испоставило се недостижних осам поена предности – 50:42. Лежерна игра у добрани поново је скупо коштала Звезду која је до краја примила лагану – стотку. Са друге стране, Хемофарм је био солино мотивисан да се реваншира Звезди за пораз у 7. колу у што су на крају у потпуности и успели.

Домаћи су у последњем минуту успели да смање минус 16 из средине последње деонице (89:75), али ипак нису успели да забележе пораз мањи од пет разлике колико су славили у Вршцу. Тако ће „фармацеути“ у случају круга са Звездом имати бољи однос, што доноси бољу позицију пред плеј-оф. Словенац Јагодник је сјајно користио одличне пасове Павковића и са 21 поеном био ударна снага победе Хемофарма. Американац Маршал је додао 16 погодака. Једино су Тадија Драгићевић и Омар Кук у црвено-белом били на висини дербија.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА – ХЕМОФАРМ 92:101
(23:25, 19:25, 24:21, 26:30)

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Громико, Марковић 5, Кикановић 2, Кук 19, Ковач 9, Мишановић, Тица 7, Раичевић 6, Драгићевић 29, Цветковић, Шљиванчанин 2, Бакић 13.

ХЕМОФАРМ: Павковић 16, Симоновић, Јоксимовић 14, Божовић 3, Марковић 2, Савовић 15, Јагодник 21, Младеновић, Борисов, Маршал 16, Џонсон, Вукосављевић 13.

Дворана: “Пионир”. Гледалаца: 1.500. Судије: Болтаузер (Словенија), Обрадовић, Зураповић (обојица БиХ).