Обећање – испуњење

45

Кошаркашице Црвене звезде уверевале су своје присталице да ће Лозница платити цех три стартна везана пораза у сезони, што се и обистинило. У 2. колу домаћег првенства црвено-беле су у „Шумицама“ новог прволигаша савладале са чак 98:52!

Ипак, крајњи резултат крије да су гостујуће кошаркашице колико толико одолевале у првом делу пред налетима далеко квалитетнијег ривала. Почетак другог дела донео је очекивани расплет. Црвено-беле су од старта треће четвртине заиграле агресивније, затвориле све прилазе свом обручу, док су са друге стране немилосрдно затрпавале кош Лозничанки. Предност је из минута у минут расла до на крају невероватн их плус 46!

Осим прекинутог негативног низа, изабранице Недељка Лазића су овом убедљивом победом наговестиле да шампионске амбиције нису далеко од реалности.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА – ЛОЗНИЦА 98:52
(22:16, 19:17, 29:8, 28:11)
ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Поповић, Пешовић 22, Вукоје, Зупанчић 11, Богићевић 17, Велиновић 12, Станић 6, Грујић 2, Прћић 6, Тодоровић 9, Југовић 6, Мусовић 11.
ЛОЗНИЦА: Санвић 5, Југовић 6, Ровчанин 3, Васиљевић 6, Голе, Миловановић, Репић, Матић 2, Симић 10, Стишић 4, Марковић 7, Јовановић 9.
Дворана: „Шумице“. Гледалаца: 200. Судије: Васиљев и Петровић (Суботица).