Злата вредна победа

56

Кошаркаши Црвене звезде победом су стартовали овогодишње учешће у УЛЕБ Купу. У 1. Колу Групе Ф црвено-бели су на гостовању у Чешкој после продужетка савладали Нимбурк – 94:87. У европским оквирима непознати домаћин се показао као изузетно незгодан ривал са неколицином Американаца у свом саставу, што довољно говори колико је вредан тријумф нашег клуба.

Резултатска клацкалица је владала током свих 40 минута регуларног тока, да би потом у продужетку изабраници Стевана Караџића сломили отпор Чеха. Звезда је била на граници пораза у последњим секундама четврте четвртине пошто је Артур Ли био прецизан са слободних бацања и довео Нимбурк у вођство 79:77. Након аута наш Американац Омар Кук је повео последњи напад и сјајном асистенцијом омогућио Елмедину Кикановићу да уз два поена добије и додатни пенал. Међутим, талентовани центар није био прецизан са бацања и утакмица је отишла у продужетке – 79:79.

У додатних на паркету је постоја само један тим – Звезда и експедиција наших кошаркаша се у Београд враћа са победом. Уз помињаног Кука, као и обично ове сезоне истакао се капитен Тадија Драгићевић са 28 поена.

НИМБУРК – ЦРВЕНА ЗВЕЗДА 87:94
(23:15, 18:26, 16:22, 22:16, 8:15)
НИМБУРК: Бенд 5, Соколовски 19, Мек 4, Шилб 3, Чан, Кремен, Бенеш, Нећаш, Ранчик 28, Ли 20, Слезас, Бернард.
ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Краснић, Марковић 16, Кикановић 6, Кук 21, Ковач 7, Мишановић, Тица 7, Драгићевић 28, Рондовић, Цветковић, Шљиванчанин 5, Бакић 4,
Дворана: „Чешка Арена“. Гледалаца: 4.560. Судије: Гарсија, Гонзалес и Перез (Шпанија).