Не помажу ни „златни“ дресови

55

Кошаркаши Црвене звезде претрпели су пораз на гостовању у Задру у утакмици седмог кола НЛБ лиге резултатом 86:83 (14:16, 15:21, 35:23, 22:23).

У првом полувремену ништа није наговештавало овакав епилог пошто је Звезда играла веома добро, а посебно се истакао Тадија Драгићевић који је био нерешива енигма за мотивисане домаћине и захваљујући њему се одсуство Милана Гуровића није приметило.

Међутим, у трећој четвртини су се разиграли Задрани, погађали су тројке из свих позиција (шутирали чак 43 пута), па се у последњу деноницу ушло са пет поена предност за домаћине.

На сцену је тада поново ступи Драгићевић који је донео изједначење 77:77, али уследила је нова серија Задра коју наша екипа, која је играла у дресовима боје злата, није успела да стигне. Тиме је настављена серија неуспеха у Јазинама где Црвена звезда није победила већ 17 година.

Црвена звезда: Марковић 10, Томас 15, Мишановић, Радивојевић 7, Антић 1, Милошевић 5, Поповић 12, Вучуровић 5, Драгићевић 28, Попадић.