Панатинаикос прејак

37

Кошаркаши Црвене звезде доживели су први пораз у припремном периоду за нову сезону. Црвено-бели су изгубили на међународном турниру у Лимасолу од једног од фаворита овогодишње Евролиге, атинског Панатинаикоса 93:80 (28:17, 23:21, 18:22, 24:20).

Звездини кошаркаши лоше су отворили меч и тако омогућили противнику да направи серију од 17:4, а „Зелене“ из Атине сјајно је предводио некадашњи кошаркаш Црвене звезде Дејан Томашевић који је био најефикаснији у победничком тиму са 19 поена.

За разлику од првог, Звезда одлично отвара друго полувреме серијом 22:4, па је резултат у 27. минуту био 60:55 за Пао. У том тренутку тренер црвено-белих Драган Шакота из игре је извео Гуровића и Поповића како би шансу указао свим играчима.Најефикаснији појединац меча био је Милан Гуровић са 20 поена.

Црвено-бели у уторак на Кипру имају тренинг, а у среду се враћају за Београд. Нову и последњу проверу снаге пред почетак НЛБ лиге, Звезда ће имати на турниру у Милану од 22. до 26. септембра.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Милошевић 2, Марковић, Поповић 13, Ковач 3, Томас 12, Мишановић 2, Гуровић 20, Витковац 5, Радивојевић 7, Драгићевић 8, Антић 8, Краснић.