Лако против „клонфера“

24

Кошаркаши Црвене звезде оверили су пласман у полуфинале плеј-офа два кола пре краја Синалко Суперлиге, пошто су у осмој рунди такмичења надиграли екипу Београда резултатом 103:79 (27:18, 25:12, 25:24, 26:25).

Изабраници Драгана Шакоте максимално озбиљно приступили су мечу у „Пиониру“, будући да се Београд у Синалко Суперлиги показао као екипа коју треба респектовати о чему говори и податак да је после седам кола успела да забележи четири победе и три пораза, колико и полуфиналиста УЛЕБ купа, Хемофарм.

Београд је успео да испарира црвено-белима тек пет минута, а након тога тим са Малог Калемегдана је „додао гас“ и серијом 11:0 успео да се одлепи прво на 33:18, а затим средином друге деонице и на великих „плус 20“ (46:26).

Предвођени и овога пута изузетно расположеним Миланом Гуровићем црвено-бели су и у наставку диктирали темпо на мечу остваривши највећу предност у 22. минуту када је на семафору стајао резултат 59:30.

Екипа Дејана Мијатовића је у другом полувремену успевала донекле да парира противнику, али не и да надокнади високу предност стечену током првих 20 минута.

Звезда ће у преостала два кола решити и питање позиције са које ће стартовати у плеј-офу, а наредни противници су им Атлас и директни конкурент за прво место, екипа Будућности.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Јеретин 10 (4ас), Суботић 4, Мишановић 4, Драгојловић 6, Гуровић 21 (7ск), Витковац 8, Радивојевић, Антић 7, Хендерсон 7 (5ск, 4ас), Марковић 5, Раичевић 16 (4ас), О’Бенон 15.