Први пораз кошаркаша

46

Кошаркаши Црвене звезде доживели су први пораз у Синалко Суперлиги. Наша екипа је у петом колу Б групе изгубила у Подгорици од Будућности резултатом 85:82 ( 26:19 , 20:21 , 14:23 , 25:19 ).

У врло занимљивој и изједначеном сусрету, наша екипа је у финишу утакмице испустила победу. У првој деоници домаћи су били бољи, а хендикеп за Звезду била је чињеница да је Хендерсон брзо скупио четири личне грешке. Ипак, у другој четвртини наша екипа игра боље, али у последњим минутима опет дозвољава домаћину да стекне предност.

Трећа четвртина и половина последње пролазе у знатно бољој игри Црвене звезде. Наша екипа стиче предност од десетак поена на неколико минута пре краја и чинило се да победа неће измаћи. Ипак, млади играчи Будућности су се распуцали и стигли предност, а у пенал завршници били смиренији и забележили победу.

Црвена звезда: Јеретин 14, Мишановић 2, Бајав, Суботић, Драгојловић 6, Гуровић 22, Витковац 8, Антић 8, Хендерсон 2, Марковић, Раичевић 9, О’Бенон 11