Звезда најубедљивијом победом завршила лигашки део сезоне

36

Кадетска селекција ККЖ Црвена звезда Комбанк декласирала је вршњакиње из Крагујевца, екипу Радничког у хали “Баскет Сити” резултатом 118-35 (36-10, 27-8, 24-9, 31-8), у последњем колу Триглав лиге.

Изузетно расположене последњег дана лигашког дела сезоне изабранице Немање Планојевића. Утакмица је решена практично већ после десет минута игре, током којих су црвено-беле креирале високих 26 поена разлике, (36-10). Одличан проценат шута за три поена већ у првој четвртини је правио разлику у резултату, а однос у квалитету је био очигледан. На полувремену се отишло са резултатом 63-18 на семафору.

Тренер Планојевић је равномерно расподелио минутажу, све играчице су добиле прилику и све су се уписале у стрелце. На крају трећег квартала било је 87-27, а на крају меча 118-35. Најубедљивија победа сезоне и трећа “стотка” црвено-белих девојака.

Најефикасније са по 20 поена биле су Марија Авлијаш и Јована Спасовски, док је Дуња Зечевић уписала 16, али уз рекордних 19 скокова за нови дабл-дабл учинак. Теодора Ивановић је постигла 13, Ана Милановић 12, Сара Васиљевић 10, Тамара Ромчевић 9.

Дуња Зечевић је лигашки део Првенства Србије за кадеткиње завршила на другом месту у рангирању за МВП са 463 индексних поена, уз две утакмице мање, на првом месту по броју блокада (64) испред Јоване Јевтовић (46) и другом по броју ухваћених лопти (212). Дуња је и пети стрелац Триглав лиге са 321 поеном, уз најмањи број утакмица првих ТОП 5 играчица. Лигашки део сезоне је завршила са 16 поена и 10.6 скокова у просеку на 20 одиграних утакмица.

Црвена звезда има и најбољег асистента лиге, Симону Матић, која дели прво место са Јеленом Бабајић из Новосадске ЖКА са 97 асистенција, али и утакмицом мање. Сара Васиљевић је на четвртом месту са 91 асистенцијом на 19 мечева, а пета је по броју индексних поена – 321.

Завршни турнир Првенства Србије за кадеткиње на програму је 21-23.маја, а противник Црвене звезде у четвртфиналу је Новосадска ЖКА.

ККЖ Црвена звезда Комбанк: Кнежевић 3 (3ск 2укл), Улемек 6 (2ас), Васиљевић 10 (2ск 7ас 9укл), Ивановић 13, Јанковић 4 (6ск), Зечевић 16 (19ск 4ас 3укл 2блк), Спасовски 20 (2ск 5ас 3укл), Авлијаш 20 (4ск 7ас 5укл), Милановић 12 (8ск 4ас 4укл 2блк), Јевтовић 4 (6ск 3блк), Вукша 1, Ромчевић 9 (9ск 3ас 1блк). Тренер: Немања Планојевић