Насловна Бициклизам Шљивовац тријумфовао у Мађарској

Шљивовац тријумфовао у Мађарској

8

Богат и изузетно успешан викенд је иза најбољих бициклиста Бициклистичког клуба Црвена звезда, који су наступали у дресу репрезентације Србије на међународним тркама у Чешкој и Мађарској, достојно представљајући клуб и српски бициклизам на европској сцени.

Највећи успех остварио је Милан Шљивовац, који је тријумфовао на Међународној трци у Печују у Мађарској. Звездин такмичар је до победе стигао на импресиван начин, након сјајног соло напада, оставивши иза себе групу од двадесетак бициклиста из више земаља. Одлучна и храбра вожња донела му је заслужено прво место, али и симпатије публике и учесника, који су аплаузима поздравили његов велики подвиг.

У дресу кадетске репрезентације Србије наступио је и Душан Стојадиновић, који је учествовао на престижној тродневној етапној трци „Јевичко“ у Чешкој. У веома јакој и бројној конкуренцији, после пет изузетно захтевних етапа, Стојадиновић је заузео 115. место у генералном пласману од укупно 155 такмичара који су успешно завршили трку, док су на старту прве етапе била чак 182 бициклиста.

Наш најбољи јуниор Милан Стојадиновић такође је бранио боје Србије на једној од најтежих јуниорских трка у Европи – „Course de la paix juniors“, која је одржана у Чешкој од 7. до 10. маја. У изузетно тешким, брдовитим и физички захтевним условима, Милан овога пута није успео да заврши трку, али је само учешће на овако престижном такмичењу још једна потврда његовог великог потенцијала и квалитета.

Претходни текстЈуниорке Звезде вицешампионке
Следећи текстТријумф Звездиних џудиста на Аполон купу у Марибору