Насловна Фудбал Иза југа Маракане – Прво место за генерацију 2015 у Умагу уз...

Иза југа Маракане – Прво место за генерацију 2015 у Умагу уз победе против Роме и Јувентуса

5

Фудбалери Црвене звезде рођени 2015. године су освојили прво место на турниру ,,Umag Trophy”.

‍Млађе селекције Црвене звезде су наставиле да нижу успехе у Умагу, па су након дечака рођених 2016. године, прво место на турниру освојили и годину дана старији фудбалери који су део наше Омладинске школе. Звездина генерација 2015 је до трофеја стигла убедљивим победама, са само два примљена гола током целог такмичења.

Црвено-бели су у групној фази победили прво Јувентус са 1:2 и великим тријумфом на сјајан начин започели такмичење на турниру у Умагу. Млади играчи нашег клуба су савладали Азуре (5:0), Мојстровину Бистрицу (0:8), Викторију Виктринг (4:0), Јевницу (0:7), Накло (3:1) и Кршко Посавје (0:2).

Први меч нокаут фазе дечаци рођени 2015. године су одиграли против италијанског тима Скуола Калчо и славили са 1:0, док су у осмини финала били бољи од Домжала (1:0).

У четвртфиналу су црвено-бели славили против екипе Роме резултатом 1:2, а затим су у полуфиналу били убедљиви против Цеља са 3:0. Звездини бисери су у финалу славили против екипе Грацера из Аустрије резултатом 3:0.

За Црвену звезду су наступали: Марко Ристић, Стефан Јовановић, Михајло Тркуља, Василије Милијаш, Лазар Милијаш, Иван Црнојевић, Матија Василић, Милан Драго Миловановић, Андрија Војновић, Максим Трифуновић, Вукашин Паповић, Мијат Мрваљевић, Василије Мирковић и Игњат Милићевић.

Екипу је предводио главни тренер Марко Ђукић.

Претходни текстВатерполисти успешнији од Београда у првом мечу доигравања
Следећи текстЦрвено бели отпутовали у Атини (петак, 20.15 часова)