Црвено-беле краљице тријумфалне у Краљеву

34

Кошаркашице Црвене звезде оствариле су и трећу победу у ЖКЛС, на гостовању у Краљеву екипа Немање Планојевића била је сигурна: 80-65 (23-16, 22-23, 22-13, 13-13).

Није било пуно предаха за наше девојке по повратку из Баскије, али су без проблема у Краљеву задржале максималан учинак након трећег кола Женске кошаркашке лиге Србије.

Краљево је одолевало до полувремена, у другој четвртини су ухватиле прикључак, али је Звезда у трећем периоду преломила утакмицу и заслужено уписала трећу победу.

Краљево се у првој четвртини одржавало тројкама, 12 од 16 поена су убациле ван линије 6,75. Минела Меховић је три пута била прецизна, Анамарија Стојичић једном, али су црвено-беле серијом 8-0, уз тројку Анђелине Радић, одбиле налет противника и решиле првих десет минута у своју корист 16-23.

Анамарија Стојичић је била двоцифрена већ почетком друге деонице, серијом 6-0 је поново примакла свој тим, али је Мади Вилијамс била сигурна за три поена, да би Емили Потер истом мером, 2+1 затим и тројка за мирних 26-34. Емили Потер су пратиле Александра Катанић и Нађа Недељков везаним „хицима“ за три поена, а Драган Гобељић је успела да одржи свој тим у игри мини серијом од пет везаних поена. На полувреме се отишло поенима уз фаул Мади Вилијамс за 39-45.

И то је било то. Звезда је везала серију између две четвртине 8-0, Краљево на истеку 25.минута преко МекЛолин постигла прве поене, али су изабранице Немање Планојевића већ имале двоцифрену предност коју су потврдиле серијом 9-0, којом је практично и решено питање победника, 42-59. МекЛолин је смањила пред последњих 10 минута на 52-67.

Није било промена у последњем кварталу, Звезда је одржавала разлику, имала и максималних +20 (60-80), да би Анамарија Стојичић везала пет поена и тројком поставила коначних 65-80.

Дабл-дабл Емили Потер – 20 поена и 10 скокова, коју су пратиле Мади Вилијамс са 18 и Нађа Недељков са 11 поена.

У наредном колу наш тим дочекује актуелног шампиона Србије, тим Меге. У дуелу непоражених екипа једна ће остати без тог статуса. Пре те утакмице Црвену звезду очекује наставак Еврокупа и серија мечева на домаћем терену. Прва у низу је у среду од 17:30 против екипе Протеас Вуле из Атине.

ККЖ Црвена звезда: Акшам (2ск), И.Катанић 4 (4ск 5ас 3ул), Тешић, Ковачевић 2 (3ск 1ас 2ул), А.Катанић 7 (2ск 2ас 1ул), Потер 20 (10ск 2ас 1ул), Недељков 11 (2ск 4ас 2ул), Тучић, Радић 6 (1ск), Вилијамс 18 (7ск 2ас), Вучковић 8 (7ск 2ас), Драгичевић 4 (2ск 1ас). Тренер: Немања Планојевић.

Претходни текстРаднички 1923 – Црвена звезда 0:4 (0:2)