Црвена звезда МаксБет- Металопластика 32:30 (15:13)

33

Рукометаши Црвене звезде МаксБет савладали су Металопластику Еликсир резултатом 32:30 (15:13) у 3. колу Супер рукометне лиге Србије и тако су забележили прву победу у сезони.

Након што су екипе биле изједначене у уводном делу меча, средином првог полувремена гости из Шапца су повели са 11:8, а црвено-бели су прво головима Бујишића и Матичића смањили, а потом су поново њих двојица уз Јездимировића везали три поготка и преокренули резултат у корист Звезде (13:12). Матичић и Бујишић су били врло мотивисани на овом мечу, па је наш тим са још два њихова гола дошла до вођства од 15:13 на крају првог полувремена.

Наставили су наши рукометаши са одличном игром, Андрејевић је повисио на 16:13 и то вођтво црвено-бели су одржавали. Са три гола Бујишића, Кнежевића и Давидовића Звезда је стигла до највеће предности на мечу (26:20). Чували су изабраници Марка Кривокапића предност све до саме завршнице када је Металопластика успела да смањи и приђе на само гол заостатка, али је Мирковић потврдио Звездину победу на самом крају – 32:30.

Најефикаснији на мечу био је Милош Бујишић са 8 голова. Пратили су га Виктор Матичић са 6, Иван Хорват са 5 и Душан Андрејевић са 4 поготка.

Звездини рукометаши у наредном колу СРЛ гостују Рудару у Костолцу, а меч је на програму у петак 4. октобра од 19.00 часова.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА МАКСБЕТ – МЕТАЛОПЛАСТИКА ЕЛИКСИР 32:30 (15:13)

Београд – Дворама: СЦ Шумице. Гледалаца: . Судије: Марко Боричић и Дејан Марковић. Искључења: Црвена звезда 14, Металопластика 16 минута. Седмерци: Црвена звезда 4(3), Металопластика 5(4).

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА МАКСБЕТ: Хорват 5, Момчиловић, Андрејевић 4, Давидовић 1, Јездимировић 1, Тривуновић, Богуновић, Радуловић, Скубан, Матичић 6(3), Мирковић 1, Бујишић 8, Кнежевић 3, Шљукић 3, Пановски, Ковачевић. Тренер: Марко Кривокапић.

МЕТАЛОПЛАСТИКА ЕЛИКСИР: Додић 4(4), Алиловић 7, Ф.Миловановић 1, И.Миловановић, Марјановић, Гавашелишвили, Јевтић 5, Арсић, Дамјановић, У.Павловић, В.Павловић, Петровић 3, Симић 2, Дакић 5, Паповић, Ђукић 3. Тренер: Давид Рашић.

Претходни текстЈовин: Звезди је место у Лиги шампиона, контрама на Интер
Следећи текстПобеда црвено-белих на београдској премијери – 91:72