Насловна Издвајамо Јута Накајама у Црвеној звезди

Јута Накајама у Црвеној звезди

9

Нови фудбалер Црвене звезде је јапански дефанзивац Јута Накајама, који је потписао трогодишњи уговор са нашим клубом уз опцију продужетка сарадње на још једну сезону и задужио дрес са бројем три.

– Заиста сам срећан што сам овде и што сам део тима са великом историјом. Имао сам велику жељу да се поново вратим у Европу. Црвена звезда ми је понудила уговор пре неколико дана и одмах сам одлучио да дођем – рекао је Накајама.

Накајама је током каријере наступао на више позиција, а може да одговори задацима и на месту левог бека и штопера.

– Могу да играм на више позиција јер мислим да сам веома интелигентан играч и да имам добар осећај за игру са лоптом. Зато ћу се трудити да покажем своје квалитете пред навијачима и да их освојим својим играма.

За крај, Накајама је говорио и о амбицијама које има у црвено-белом дресу, а као приоритет је издвојио освајање трофеја.

– Пре свега, желим да освојим титулу и куп. Нажалост, екипа није успела да се пласира у Лигу шампиона или Лигу Европе, али ћемо играти у Лиги конференције. Даћу 100 одсто за екипу ове сезоне, а следеће године покушаћемо да изборимо пласман у Лигу шампиона и остваримо велике резултате – закључио је Накајама.

Јута Накајама је рођен 16. фебруара 1997. године у граду Рјугасаки, у Јапану, где је и направио прве фудбалске кораке. Каријеру је започео у Кашива Рејсолу, а за први тим је дебитовао 2015. године. Након четири сезоне у Јапану, Накајама је 2019. године направио искорак и обукао дрес холандског Зволеа, за који је одиграо 84 утакмице и постигао шест голова. Искуство је потом стицао у Енглеској, где је од 2022. до 2024. године наступао за Хадерсфилд. Каријеру је потом наставио у редовима Мачида Зелвије, чији је дрес носио у периоду од 2024. до 2026. године. Накајама је наступао за све млађе репрезентативне селекције Јапана, а за А национални тим је дебитовао 2019. године и од тада одиграо 22 утакмице.

Претходни текстЗвездини ривали у Лиги конференције