Насловна Фудбал Иза југа Маракане – Генерација 2017 шампион у Бачком Добром Пољу

Иза југа Маракане – Генерација 2017 шампион у Бачком Добром Пољу

8

Млади фудбалери Црвене звезде рођени 2017. године остварили су сјајан успех освајањем првог места на турниру одржаном у Бачком Добром Пољу. Генерација коју са клупе предводи тренер Ненад Петровић приказала је одличне партије током читавог такмичења и заслужено подигла пехар намењен победнику.

Црвено-бели бисери су отворили турнир убедљивом победом над екипом Хајдука 1912 резултатом 10:0. Уследио је потом сигуран тријумф против екипе Будућности СС са 4:0, док је једини реми забележен у дуелу са Бечејом, где је резултат на крају гласио 2:2. Прву фазу такмичења Звездини млади фудбалери су успешно крунисали победом над тимом ЦФК Врбас резултатом 4:0. Сјајне партије настављене су и у елиминационој фази турнира. У четвртфиналном окршају Црвена звезда је надиграла екипу Милетић са убедљивих 6:0, док је у полуфиналу поново одмерила снаге са вршњацима из тима Будућност СС. Исход је био идентичан као и у групи, сигурна победа од 4:0 и рутински обезбеђен пласман у велико финале.

У борби за трофеј наш тим је био на висини задатка против екипе Србобрана. Звездини дечаци су контролисали ритам утакмице од самог почетка, славили резултатом 4:0 и на најлепши начин потврдили доминацију на турниру. Одличне тимске партије испратила су и појединачна признања, па је тако за најбољег стрелца турнира проглашен Милош Кнежевић, док је признање за најбољег тренера припало стратегу нашег тима Ненаду Петровићу.

За Црвену звезду су на овом турниру наступали: Станчић, Ђорђевић, Божић, Копривица, Марчета, Ђуровић, Симић и Кнежевић, док је екипу са клупе предводио тренер Ненад Петровић.

Претходни текстСтанковић: Првенство је маратон, знам да ће звездаши бити уз нас