Звездини бисери – Омладинци и кадети продужили низ

7

У викенду за нама омладинци и кадети Црвене звезде су тријумфовали над Графичаром, односно Младости, те су додатно учврстили водеће позиције на табели домаћих првенстава. Омладинци Звезде су Графичар савладали резултатом 1:3, док су кадети у Лучанима славили са 1:2. Развојни тим нашег клуба – Графичар, поражен је у 13. колу Прве лиге Србије од Јавора, резултатом 3:1.

‍У дербију 11. кола Омладинске лиге Србије, фудбалери Црвене звезде су савладали вршњаке из екипе Графичара, резултатом 1:3. Иза југа Маракане смо имали прилику да гледамо један веома занимљив и садржајан меч, са прегршт прилика. Победу и три бода су головима донели Огњен Теофиловић у 18, односно 32. минуту и Никола Тасић у 25. минуту утакмице. Екипа Ненада Милијаша је показала одлучност и карактер јер је преокренула резултат. Наш јуниорски састав је са ова три бода, наставио серију добрих резултата после ремија са Монаком у оквиру Лиге шампиона за младе, те су се учврстили на првој позицији домаћег првенства, са 25 освојених бодова на 10 одиграних утакмица, имајући утакмицу мање у односу на пратеће тимове.

ОМЛАДИНСКА ЛИГА СРБИЈЕ, 11. КОЛО:

1. Црвена звезда 25 бодова, гол разлика 36:9
2. ИМТ 23 бода, гол разлика 26:12
3. ОФК Београд 21 бод, гол разлика 26:12

….

11. Графичар 13 бодова, гол разлика 23:20

СТРЕЛЦИ: Огњен Теофиловић (8), Василије Костов, Никола Тасић (5), Даворин Тошић (4), Дарије Маркочевић, Ђорђе Ранковић (3), Урош Тегелтија (2).

Кадетска селекција Црвене звезде је у оквиру 13. кола националног првенства, савладала екипу Младости из Лучана са 1:2. Црвено-бели су забележили врло важна три бода на веома тешком гостовању, те је резултат могао да буде и убедљивији услед прегршт прилика које су створили пулени Александра Линте. Сјајну и лепршаву игру и велику борбеност читавог тима су головима крунисали Вељко Журић и Лука Зарић. Кадети Црвене звезде су се као и омладинци, овом победом задржали на водећој позицији у шампионату, те имају 28 освојених бодова уз утакмицу мање у односу на пратећи ТСЦ.

КАДЕТСКА ЛИГА СРБИЈЕ, 13. КОЛО:

1. Црвена звезда 28 бодова, гол разлика 36:12
2. ТСЦ 28 бодова, гол разлика, 31:14
3. Чукарички 27 бодова, гол разлика 26:13

…..

12. Графичар 12 бодова, гол разлика 17:29

СТРЕЛЦИ: Павле Крстић (8), Алекса Дамјановић (7), Лука Зарић (6), Алекса Петровић (5), Огњен Ивковић, Немања Јевђић, Вељко Журић (2).

Екипа Графичара је у 13. колу Прве лиге Србије поражена у Ивањици од Јавора, резултатом 3:1. У поразу екипе Марка Неђића, једини погодак је постигао Бабакар Мбоуп у 50. минуту утакмице. Љубичасти се после 13 одиграних мечева налазе на четврој позицији на табели са 21 освојеним бодом.