Звездини бисери – Пионири славили у вечитом дербију

6

Сјајни дани су иза свих млађих селекција нашег клуба. Омладински састав је рутински славио против Металца у оквиру 10. кола Омладинске лиге Србије, резултатом 4:0. Кадетска селекција је наставила са феноменалним партијама под вођством новог шефа струке, те су овог пута савладали Телеоптик са 5:1. Екипа Графичара је у оквиру 12. кола Прве лиге Србије, на домаћем терену ремизирала са Земуном, а резултат је био 2:2.

‍Изабраници Ненада Милијаша су овог пута савладали Металац из Горњег Милановца са 4:0. Теренска иницијатива током свих 90 минута меча је обележила победу нашег тима, а головима су је улепшали Даворин Тошић, Ђорђе Ранковић, Никола Тасић и Василије Костов. Црвено-бели јуниори се после ове победе налазе на првом месту на табели, са 22 освојена бода уз утакмицу мање. Ненада Милијаша може посебно да радује ефикасност његове екипе, јер Црвена звезда има најбољу гол разлику у Омладинској лиги Србије (+25).

ОМЛАДИНСКА ЛИГА СРБИЈЕ, 10. КОЛО:

1. Црвена звезда 22 бода, гол разлика 33:8
2. ИМТ 22 бода, гол разлика 25:11
3. Чукарички 20 бодова, гол разлика 24:13

СТРЕЛЦИ: Огњен Теофиловић (6), Василије Костов (5), Никола Тасић, Даворин Тошић (4), Дарије Маркочевић, Ђорђе Ранковић (3), Урош Тегелтија (2).

Кадети нашег клуба су у оквиру 12. кола Кадетске лиге Србије, на „Терену Омладинске школе Црвене звезде“, убедљиво савладали екипу Телеоптика, резултатом 5:1. Црвено-бели су фуриозном игром у првом полувремену већ решили питање победника, јер је после 45 минута резултат на семафору гласио 4:0. Троструки стрелац је био Алекса Дамјановић, док су по један гол додали Алекса Петровић и Немања Јевђић. Као што је то случај и код омладинаца, Звездини кадети су лидери у шампионату, са одиграном утакмицом мање.

КАДЕТСКА ЛИГА СРБИЈЕ, 12. КОЛО:

1. Црвена звезда 25 бодова, гол разлика 34:11
2. ТСЦ 25 бодова, гол разлика 27:14
3. Чукарички 24 бода, гол разлика 23:13

СТРЕЛЦИ: Павле Крстић (8), Алекса Дамјановић (7), Алекса Петровић, Лука Зарић (5), Огњен Ивковић, Немања Јевђић (2).

Развојни тим Црвене звезде – екипа Графичара, је у дербију кола Прве лиге Србије одиграла нерешено са тимом Земуна, а резултат је био 2:2. Имали смо прилику да гледамо сјајну утакмицу, у којој је екипа Марка Неђића доминирала на терену, али и поред вођства у два наврата, Графоси нису успели да стигну до сва три бода. Стрелац за екипу Графичара је био Огњен Ајдар у 18. минуту, док је други погодак био аутогол Андрије Мијаиловића. Љубичасти се после 12 одиграних кола налазе на четвртој позицији на табели са 21 освојеним бодом.

ПРВА ЛИГА СРБИЈЕ, 12. КОЛО:

1.Младост ГАТ 26 бодова, гол разлика 14:4
2.Мачва 25 бодова, гол разлика 20:8
3. Јавор 21 бод, гол разлика 11:4
…..
4. Графичар 21 бод, гол разлика 20:13

СТРЕЛЦИ: Бабакар Мбоуп (5), Вељко Младеновић, Огњен Ајдар (3), Шредрак Чарлс (2).

Синђелић – Графичар 1:2

Претходни текстЗвездине шахисткиње и шахисти победама почели Европски клупски куп
Следећи текстПутуј са црвено-белима у Мадрид и подржи кошаркаше у 5. колу Евролиге