Обилић – Црвена звезда МаксБет 27:28 (14:15)

58

Рукометаши Црвене звезде МаксБет забележили су победу против Обилића резултатом 28:27(15:14) у 6. колу Супер рукометне лиге Србије.

Црвено-бели су на почетку меча стигли до вођства од 5:2, потом голом Матичића долазе и до 8:4. Момчиловић је погодио у 24. минуту за вођтсво Звезде од 14:11, а онда су домаћи успели да смање заостатак и на одмор оду са само једним голом мање – 14:15.

Обилић је почетком другог полувремена преокренуо резултат у своју корист, али је Звезда узвратила и поготком Саве Радовановића дошла до вођства од 19:17. Кратко су црвено-бели задржали стечену предност. Домаћи су стизали до изједначења сваки пут када је наш тим био у ситуацији да направи одлучујућу разлику, а онда је Обилић у 57. минуту и повео са 27:26. Давидовић је изједначио, а победу црвено-белима донео је Михајло Шљукић у последњим тренуцима меча – 27:28.

Најефикаснији у тиму Марка Кривокапића био је Марко Кнежевић са 5 голова, док су Михајло Шљукић и Лазар Пановски постигли по 4 поготка.

Звездини рукометаши се налазе на 6. месту на табели СРЛ, а у 7. колу дочекују крагујевачки Раднички у суботу 26. октобра од 18.30 часова у дворани СЦ Шумице.

ОБИЛИЋ – ЦРВЕНА ЗВЕЗДА МАКСБЕТ 27:28 (14:15)

Београд – Дворана: УСЦ Вождовац. Гледалаца: 300. Судије: Миленко Алимпић и Здравко Црњански. Искључења: Обилић 20, Црвена звезда 12 минута. Седмерци: Обилић 6(3), Црвена звезда 4(3).

ОБИЛИЋ: Остојић, Милинчић 1, Драшкић 2(2), Антељ, Иванић 5, Јовановић 3, Милутиновић, Поповић 6, Стојановић 4, Мандић 3(1), Турудић, Дурацовић, Станисављевић, Ћирић 1, Бандука 2, Тасић. Тренер: Илија Сладић.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА МАКСБЕТ: Радовановић 2, Хорват 1, Момчиловић 2, Андрејевић 2, Давидовић 2, Јездимировић, Тривуновић, Богуновић, Скубан, Матичић 3, Мирковић 1, Бујишић 2(2), Кнежевић 5(1), Шљукић 4, Пановски 4, Марјановић. Тренер: Марко Кривокапић.