Моћна Звезда срушила шампионке са 33 поена разлике

32

Кошаркашице Црвене звезде убедљиво су савладале Мегу МИС резултатом 91:58 (29:12, 18:9, 20:15, 24:22) у дербију 4. кола Прве женске лиге Србије.

Црвено-беле су силовито ушле у меч и серијом од 16:0 стигле до вођства од 20:3 у првој четвртини. Наставила је наша екипа да повећава вођство и већ у 3. минуту другог периода је стекла предност од преко 20 поена – 35:12. На крају првог полувремена наш тим је имао вођство од 47:21 и практично већ решио питање победника.

Пред крај треће четвртине Звездине даме су имале плус 31 (67:36). Изабранице Немање Планојевића рутински су завршиле меч и оствариле још једну убедљиву победу у националном првенству, али овога пута над актуелним шампионкама резултатом 91:58.

Најефикаснија на мечу била је Емили Потер са 18 поена, а одличну партију пружила је и Александра Радић са убачених 17 поена. Двоцифрене су биле и Нађа Недељков са 11, односно Ивана Катанић са 10 поена.

Црвена звезда се налази на челу табеле са максималним учинком, а наредног викенда у 5. колу ЖКЛС гостује екипи Дуга у Шапцу. Пре тога ће наше кошаркашице дочекати румунски Сепси у оквиру 3. кола Еврокупа у четвртак 24. октобра у 17 часова у ФМП Арени.

ККЖ Црвена звезда: Акшам 6 (8ск 3ас 3бл 3ил), И.Катанић 10 (1ск 3ас 1ил), Тешић 3 (2ск 1ил), Ковачевић (1ск 3ас), А.Катанић 7 (4ск 5ас 1ул 1ил), Рађеновић (1ск 1ас 2ил), Потер 18 (7ск 1ул 1бл 2ил), Недељков 11 (3ас 1ул 1ил), Радић 17 (2ск 2ас 2ул), Вилијамс 4 (3ск 2ас 2ил), Вучковић 6 (10ск 2ас 1ул 2ил), Драгичевић 9 (1ск 3ас 2ул 2ил). Тренер: Немања Планојевић.