Преокрет Звезде и тријумф у Ваљеву

25

Ватерполисти Црвене звезде остварили су победу против Веге Валис у Ваљеву резултатом 10:9 (1:2, 3:4, 1:1, 5:2) у 4. колу регионалне Премијер лиге.

Домаћи су одлично почели, током већег дела меча водили. На полувремену су имали предност од 6:4, а на почетку последње четвртине и 8:5.

Црвено-бели су у завршници заиграли на свом нивоу. Александар Радановић и Кристијан Шулц су смањили на само гол заостатка, а онда је Радановић погодио још једном и изједначио резултат. Ваљевци поново долазе до предности, али Звезда одговара преко Милоша Вукићевића за ново изједначење. На минут до краја Иван Басара постиже погодак и доноси преокрет нашем тиму који до краја успева да одбрани свој гол и тријумфује са 10:9.

Најефикаснији у тиму Црвене звезде био је Александар Радановић са 4 гола. Кристијан Шулц и Иван Басара постигли су по два поготка.

Наредног викенда у 5. колу Премијер лиге Звездини ватерполисти дочекују Нови Београд.

ВЕГА ВАЛИС – ЦРВЕНА ЗВЕЗДА 9:10 (2:1, 4:3, 1:1, 2:5)

Ваљево – Базен: СРЦ Петница. Судије: Андреја Станојевић и Игор Виријевић. Искључења: Вега Валис 11, Црвена звезда 10. ПетерцИ: Вега Валис 1(1), Црвена звезда 1(0).

ВЕГА ВАЛИС: Влаховић, Чабрило 2, Дончић, Александров, Крстић 1, Којић 1, Бућан 1, Радованлија 1, Тубић, Бауцало, Станић, Бурбуран 3(1), Виријевић, Позанановић. Тренер: Милош Саковић.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Мишовић, Гајић, Касум, Смит, Живковић, Данковић, Радановић 4, Басара 2, Вукићевић 1, Семан, Шулц 2, Банићевић 1, Савић, Кузмановски. Тренер: Александар Филиповић.