Елшник: Попустила концентрација, али знамо да можемо много

5

Осврнуо се Тими Макс Елшник на управо завршену утакмицу у којој је Звезда поражена од Бенфике резултатом 1:2.

‍- Мало смо попустили у првих 25 минута, изгубили концентрацију и фокус, те прелако њима поклонили неке лопте у опасној зони, а они то знају да казне. После тога крећеш узбрдо да трчиш, а имаш 0:2 код куће. Добро смо изашли у другом полувремену, показали да имамо квалитет. Они су се затворили и чекали контру. Ми стварали шансе за гол, поготово из прекида где смо били изузетно опасни. Само сам чекао да лопта уђе у гол. Можемо још много ствари да поправимо и биће то добро – почео је Елшник.

Већи део меча провео је на позицији левог бека.

Нисам очекивао да ћу да играм на левом беку, али се Мимовић повредио и надам се да је добро. Не смеју те ствари да нас изненаде, јер смо професионалци. Питали су ме да ли могу да одиграм на левом беку, рекао сам да ћу дати све од себе да помогнем екипи. Имао сам једног доброг тренера који ме је у теорији научио да играм на свим позицијама, али у пракси је то другачије кретање, трчање. Мислим да сам одрадио добар посао, али ми је жао што нисмо остварили позитиван резултат. Наравно, бољи сам у средини. Ушао сам добро у утакмицу, осећао се комфорно, али треба се жртвовати за екипу – закључио је Елшник.

Претходни текстИванић: Друго полувреме рецепт за Лигу шампиона
Следећи текстКрунић: Навијачи ме одушевили, видели смо да можемо