Црвена звезда максимална у Никозији

18

Одбојкаши Црвене звезде остварили су максималну победу у првом мечу 1. рунде квалификација за Лигу шампиона 2025. Црвено-бели су вечерас у дворани “Тасос Пападопулос Елефтерија” у Никозији, савладали Омонију са 3:0, по сетовима 25:22, 25:23 и 25:14, после 84 минута игре.

Најефикаснији у тиму Ивице Јевтића био је Омар Ахмед Дејо са 19 поена. Двоцифрен је био и Александар Стефановић са 11 поена, док је капитен Александар Гмитровић уписао 9 поена.

Реванш утакмица ће се одиграти у дворани СЦ „Вождовац“ на Бањици, у Београду у уторак, 24. септембра од 19 часова (ТВ Арена Спорт).

По пропозицијама ЦЕВ, за победе од 3:0 и 3:1 победник добија 3 бода. Уколико се меч заврши резултатом 3:2, победник добија 2, а поражени 1 бод. Уколико обе екипе имају исти број победа и бодова, о укупном победнику одлучује “златни сет”, који се игра одмах по завршетку друге утакмице. “Златни сет” се игра до 15 поена.

Победник дуела Црвена звезда – Омонија играће у 2. колу квалификација (2. и 9. октобар) против победника двомеча Селвер Талин (Естонија) – Орион Дутихем (Холандија).

У првој утакмици одиграној у Естонији, Селвер Талин победио је Орион Дутихем са 3:0 (25:20, 25:21, 25:21).

ОМОНИЈА – ЦРВЕНА ЗВЕЗДА 0:3 (22:25, 23:25, 14:25)

Никозија (Кипар) – Дворама: Тасос Пападопулос Елефтерија. Судије: Андреа Пуехер (Италија) и Сабине Вит (Немачка). Трајање меча: 84 минута.

ОМОНИЈА: Папас (либеро), Антипкин 2, Антониадес 4, Пападимитриу, Дворанен 11, Алексиу 5, Н.Фаутас 8, Василиу, Мавроматис, Дос Рис 15. Нису играли: П.Фаутас, Лопес, Тумпи, Стилиану. Тренер: Савас Сава.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Симић 6, Кљајић, Гмитровић 9, Ристић (либеро), Благојевић, Лукјаненко 3, Стоиловић 7, Стефановић 11, Томашевић (либеро), Дејо 19, Илић 1. Нису играли: Лукић, Јанковић, Поповић. Тренер: Ивица Јевтић.