Дупло злато Вучковићеве на јуниорском Првенству Србије

23
Извор: Facebook/Srpski Atletski Savez

Атлетичари Црвене звезде наступили су на Првенству Србије у категорији старијих јуниорки и јуниора, које се одржало у Краљеву.

Четвртопласирана јуниорка Европе на 800 метара, Тара Вучковић, суверено је победила и на шампионату државе. Резултат 2:08.30 био јој је довољан на највише победничко постоље. Дан раније тријумфовала је у трци на 400 метара са 55.34 секунди и још једном потврдила норму и у овој дисциплини за Светско јуниорско прванство у Перуу.

Друга пуленка Мирјане Стојановић такође је освојила дупло одличје. Наталија Грујић вицешампионка Србије је на 3000 метара са истрчаних 10:21.57, док је на дупло краћој дистани била трећа са 4:31.37.

Лена Милинковић заузела је друго место у својој матичној дисциплини, 100 метара препоне, истрчавши 14.34 секунди. Лена је још једна у реду атлетичарки Црвене звезде која има норму за шампионат света у Перуу.

Медаља за Звезду и у мушкој конкуренцији, Милутим Камаљевић освојио је бронзану медаљу у трци на 110 метара препоне са 15.51 секунди.

Честитамо свим атлетичарима на уложеном труду и постигнутим успесима.