Звездини бисери – Победе омладинаца и кадета за крај сезоне

27

Омладинска селекција Црвене звезде је савладала Спартак из Суботице на домаћем терену резултатом 1:0. Наши кадети су одмерили снаге са истим противником и поред ослабљеног састава победили госте са убедљивих 3:0. Графичар је у оквиру последњег кола Прве лиге Србије ремизирао са Инђијом резултатом 2:2 на гостујућем терену.

Омладинци Црвене звезде су савладали Спартак из Суботице у последњем колу домаћег првенства на терену иза југа Маракане резултатом 1:0. Једини погодак за тим Ненада Милијаша је постигао је Стефан Гудељ, али то није било довољно да се наши бисери оките титулом шампиона. Графичар је савладао нишки Раднички резултатом 7:4. Публика на трибинама наше Омладинске школе је имала прилику да ужива у правој голеади, а када је реч о екипи Александра Јевтића, чак шест различитих играча се уписало у листу стрелаца. Серију голова је започео Вукашин Ивановић са два поготка, а затим су прецизни били Симо Вељовић, Саша Сторебра, Јусуф Фајсал, Никола Гачић, као и Немања Павићевић који је својим поготком у последњем минуту ставио тачку на меч.

ОМЛАДИНСКА ЛИГА, 30.КОЛО:

1. ИМТ 70 бодова, гол разлика 74:28
2. Црвена звезда 69 бодова, гол разлика 84:26
3. Чукарички 63 бодова, гол разлика 87:46
_ _ _

11. Графичар 38 бодова, гол разлика 51:55

СТРЕЛЦИ: Вељко Вукојевић (13 голова, Црвена звезда), Дарије Маркочевић (12 голова, Црвена звезда), Андреј Петровић, Алекса Цветковић (9 голова, Црвена звезда).

Кадетска селекција Црвене звезде је у последњем колу шампионата савладала на теренима иза југа Маракане суботички Спартак резултатом 3:0. Поготке за тим Слађана Николића су постигли Миња Кнежевић, Стефан Столић и Стефан Младеновски. Са друге стране, Графичар је тријумфовао над екипом Радничког из Ниша резултатом 6:2. У убедљивој победи изабраника Милана Миленковића, по два поготка су уписали Алекса Петровић и Павле Штулић, док су по један гол постигли Матеја Крстић и Александар Микетић.

КАДЕТСКА ЛИГА, 30.КОЛО:

1. Црвена звезда 79 бодова, гол разлика 126:23
2. Партизан 69 бодова, гол разлика 74:34
3. Чукарички 64 бода, гол разлика 85:41
_ _ _
5. Графичар 46 бодова, гол разлика 74:52

СТРЕЛЦИ: Алекса Дамјановић (19 голова, Црвена звезда), Алекса Василић, Стефан Столић (13 голова, Црвена звезда), Алекса Петровић (13 голова, Графичар), Ђорђе Ранковић (12 голова, Црвена звезда)

Фудбалери Графичара су у оквиру последњег кола плеј-офа ремизирали са Инђијом резултатом 2:2. Повели су изабраници Марка Неђића у 57. минуту поготком Страхиње Стојановића, а само два минута касније је домаћин дошао до изједначења. Графоси су до нове предности дошли у 69. минуту, када је прецизан био Огњен Ајдар, али је онда противник поново успео да изједначи резултат и постави коначних 2:2 у 75. минуту.

ПРВА ЛИГА СРБИЈЕ, 37. КОЛО:

1.ОФК Београд 73 бода, гол разлика 63:32
2. Јединство 67 бодова, гол разлика 51:39
3. Инђија 59 бодова, гол разлика 46:35
_ _ _
8. Графичар 48 бодова, гол разлика 51:54

СТРЕЛЦИ: Бабакар Мбуп, Страхиња Стојановић (7 голова, Графичар), Марко Ћурић, Андрија Максимовић (6 голова, Графичар).