Уб – Црвена звезда Примобет 29:38 (11:17)

58

Рукометаши Црвене звезде Примобет савладали су Уб резултатом 38:29 (17:11) у последњем 7. колу плеј-аута Супер рукометне лиге Србије.

Црвено-бели су сјајно почели меч и већ после пет ипо минута имали предност од 4:0. Одржавали су наши рукометаши стечено вођство, дошли и до плус шест голом Драшка Ненадића у 23. минуту (15:9). Михаило Шљукић је у последњем минуту дао гол за 17:11 и са тим резултатом се отишло на полувреме.

Звездини рукометаши су рутински одиграли друго полувреме. Контролисали су игру и резултат, а предност Црвене звезде је била између четири и седам голова разлике. Головима Бујишића, Хорвата и Ненадића наш тим долази до убедљивих 30:21 у 52. минуту меча. Шмигић доноси двоцифрену предност пет минута пре краја утакмице, а коначан резултат поставио је играч домаћих Лука Радовановић у последњим тренуцима меча – 29:38.

Најефикаснији на мечу био је Милош Бујишић који је постигао 9 голова. Седам погодака постигао је Виктор Матичић, а по пет су дали Иван Хорват и Драшко Ненадић.

Тријумфом у последњем колу, црвено-бели су освојили 2. место на табели плеј-аута СРЛ, односно укупно 6. место у националном шампионату. Остало је још да се региструје утакмица 2. кола плеј-аута између Дубочице и Црвене звезде у Лесковцу која је прекинута.

УБ – ЦРВЕНА ЗВЕЗДА ПРИМОБЕТ 29:38 (11:17)

Уб – Спортска хала „уб“. Гледалаца: 200. Судије: Марко Боричић и Дејан Марковић. Искључења: Уб 12, Црвена звезда 20 минута. Седмерци: Уб 4(3), Црвена звезда 6(5).

УБ: Максовић, Спасић 7(1), Ранковић, Л.Радовановић 2, Милић 7(2), Мијатовић, Крејовић 1, Жарковић 3, Г.Радовановић 1, Веселиновић, Мрдовић, Прашчевић, Леонтијевић, Столић 3, Терзић, Пановски 5. Тренер: Дејан Лукић.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА ПРИМОБЕТ: С.Радовановић 1, Хорват 5, Ненадић 5, Урта, Богуновић, Мајес, Матичић 7(1), Шмигић 2, Бујишић 9(4), Петрић, Н.Радовановић, Шљукић 4, Павловић, Колунџић, Пановски 4, Ковачевић 1. Тренер: Недељко Матић.

Претходни текстЦрвено-бели спремни за трећи меч (недеља, 20.30)