Пораз Звезде од Новог Београда

53

Ватерполисти Црвене звезде изгубили су од Новог Београда 11. април резултатом 12:17 (4:6, 3:3, 3:5, 2:3) у 3. колу групе за пласман од 1. до 6. места Суперлиге Србије.

Црвено-бели су пружили јак отпор актуелном шампиону. Држала је екипа Александра Филиповића резултатски прикључак све до пред крај треће четвртине када је било 12:10 за госте који су са два гола стигли до плус четири пред последњих осам минута утакмице.

Голом Васића наш тим је смањио на 11:14, гости су узвратили, а капитен Марковић је својим голом поново смањио на 12:15. Нови Београд је потом преко Гранадоса опет повисио вођство, а онда је Влахопулос својим другим голом поставио коначан резултат – 12:17.

Најефикаснији на мечу био је Никола Бурсаћ са 5 голова, док је Душан Васић постигао два поготка.

Звездини ватерполисти се и даље налазе на 2. месту на табели Суперлиге, а у следећем колу дочекују Партизан. Пре тога црвено-беле очекује реванш меч осмине финала Евро Купа против Зугла у Београду 23. марта.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА – НОВИ БЕОГРАД 11. АПРИЛ 12:17 (4:6, 3:3, 3:5, 2:3)

Београд – Базен: СРЦ 25. мај – МГМ. Судије: Растко Пилић и Вук Миловић. Искључења: Црвена звезда 7, Нови Београд 16. Петерци: Црвена звезда 1, Нови Београд 2.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Мишовић, Бурсаћ 5, Данковић, Марковић 1, Суботић 1, Васић 2, Гогов, Басара, Вукићевић 1, Семан 1, Милојевић 1, Радовић, Ивановић, Поповић. Тренер: Александар Филиповић.

НОВИ БЕОГРАД: Добожанов, Мартиновић, Скумпакис, Гранадос 4, Ћук 1, Пијетловић 2, Драшовић 1, Јакшић 2, Перковић 2, Филиповић 1, Лукић 1, Влахопулос 2, Де Михелис, Вучинић 1. Тренер: Живко Гоцић.

Претходни текстЗвездин подмладак најбољи на међународном турниру „Ненад Цветковић- Цвеле“