Победа Звездиних дама против Тополчанке

39

Кошаркашице Црвене звезде оствариле су тријумф против Тополчанке резултатом 75:62 (19:22, 21:17, 21:13, 14:10) у 17. колу Женске кошаркашке лиге Србије.

Прво полувреме је протекло у изједначеној борби и екипе су се смењивале у восђтву. У завршници друге четвртине Звезда је повела кошем Дацићеве са 40:39 и то је био резултат на полувремену утакмице.

Серијом од 12-2 на почетку другог полувремена наша екипа је стекла опипљиву предност од девет поена коју су црвено-беле задржале до краја трећег периода игре. Успела је екипа Драгана Вуковића да сачува стечено вођство и на крају тријумфује са 75:62.

Најефикаснија у тиму Црвене звезде била је капитен Невена Наумчев са 15 поена, док је Тина Селаковић убацила 14 поена.

Црвена звезда се и даље налази на 2. месту на табели националног првенства, а наредног викенда у 18. колу гостују Спартаку у Суботици.

ККЖ ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Наумчев 15 (3ск 4ас 4ул 5ил), Радуловић 2 (1ск 3ас 3ул 3ил), Чорто 6 (3ск 6ас 3ул 1ил), Дацић 4 (1ул), Јованов 9 (1ск 1ас 2ул 4ил 1бл), Матић 8 (3ск 2ул), Ковачевић (2ск 3ас 1ил), Бојовић 8 (5ск 3ас 2ул 1ил), Стојановић (1ск), Селаковић 14 (2ск 1ас 2ул), Акшам, Ројстер 9 (8ск 1ас 4ул). Тренер: Драган Вуковић.