Уб – Црвена звезда Примобет 36:41 (15:23)

47

Рукометаши Црвене звезде Примобет остварили су победу на гостовању против Уба резултатом 41:36 (23:15) у 17. колу Супер рукометне лиге Србије.

Црвено-бели су од почетка до краја меча имали предност. Током првог полувремена су константно увећавали предност која је до одласка на одмор износила плус 8 – 15:23.

Наставиле су обе екипе са врло ефикасном игром. Звезда је чувала стечену предност, али је Уб у завршници меча играо знатно конкретније, па је на крају разлику смањио на минус пет, али више од тога није могао против расположених рукометаша Црвене звезде – 36:41.

Најефикаснији у редовима Црвене звезде био је Милош Бујишић који је постигао 10 голова. По 7 погодака постигли су Виктор Матичић и Урош Колунџић, док је шест голова дао Сава Радовановић. Код домаћих истакао се Душан Пановски са 14 голова.

Црвено-бели се и даље налазе на 6. месту на табели са три бода мање од петопласиране Дубочице. У наредном колу Црвена звезда Примобет дочекује Металопластику Еликсир у петак 1. марта од 17 часова.

УБ – ЦРВЕНА ЗВЕЗДА ПРИМОБЕТ 36:41 (15:23)

Уб – Спортска хала „Уб“. Гледалаца: 300. Судије: Иван Мандић и Немања Ковачић. Искључења: Уб 4, Црвена звезда 14 минута. Седмерци: Уб 3(2), Црвена звезда 2(2).

УБ: Максовић, Ф.Терзић 1, Ранковић, Л.Радовановић 3, Кривошија 1, Иконић 1, Веселиновић, М.Жарковић 5, Г.Радовановић, Л.Жарковић 4, Мрдовић, Прашчевић 2, Пановски 14(2), Леонтијевић, Милић 4, С.Терзић 1. Тренер: Дејан Лукић.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА ПРИМОБЕТ: С.Радовановић 6, Хорват, Ненадић, Урта, Андрејевић 3, Тривуновић, Богуновић, Мајес, Матичић 7, Шмигић 3, Бујишић 10(2), Н.Радовановић, Шљукић 5, Колунџић 7, Пановски, Ковачевић. Тренер: Недељко Матић.