Црвено-беле силне против Клека

52

Веома лако и убедљиво одбојкашице Црвене звезде савладале су Клек у 18. колу Банка Поштанска штедионица Суперлиге Србије резултатом 3:0, по сетовима 25:18, 25:11, 25:14.

Црвено-беле су у потпуности оправдале улогу фаворита. Контролисале су игру и резултат од самог почетка и до краја утакмице питање победника ниједног тренутка се није постављало.

Тренер Милан Гршић је искористио прилику да укаже шансу играчицама са мањом минутажом, па су се тако истакле Симона Матеска и Катарина Станковић, које су биле и најефикасније на мечу са 15 и 11 поена, као и Милица Јовановић која је успешно одменила првог техничара Ану Јакшић.

Црвено-беле се налазе на 4. месту на табели са истим бројем победа као и трећепласирани Железничар који има један бод више. Наредног викенда на програму је 19. коло у којем ће одбојкашице Црвене звезде дочекати Партизан Ефбет.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА – КЛЕК 3:0 (25:18, 25:11, 25:14)

Београд – Дворана: УСЦ Вождовац. Гледалаца 100. Судије: Мирко Субашић и Дарко Савић. Трајање меча: 62 минута.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Ђуровић 2, Ђурђевић (либеро), Матеска 15, Обућина 1, Лукић 8, Стаменковић 2, Станковић 11, Стојић 5, Јањић 4, Јовановић 3, Мијачић 6, Жигић (либеро). Нису играле: Јасек, Јакшић. Тренер: Милан Гршић.

КЛЕК: Грубанов 5, Лазић 4, Радић (либеро), Вујовић (либеро), Сарић 8, Почуча 1, Наумоски 1, Пјевац 2, Маринковић 1, Зорић 7. Нису играле: Тодоровић, Кукило, Дамјанац. Тренер: Владан Шараба.