Звезда нанела лидеру први пораз

77

Кошаркашице Црвене звезде мтс оствариле су победу у дербију 15. кола Женске кошаркашке лиге Србије против Меге МИС резултатом 75:67 (21:17, 12:11, 24:23, 18:16).

Гошће су добро почеле и повеле са 17:11, али је Звезда онда серијом од 14-0 преокренула резултат у своју корист. Имале су црвено-беле и плус 9 у другој четвртини, али су на полувреме отишле са вођством од 33:28.

Средином трећег периода игре Мега је успела да истопи предност нашег тима, па чак и поведе са 42:41, али је Радуловићева тројком вратила вођство екипи Драгана Вуковића. У тим тренуцима резултат је био у егалу, а у завршници треће четвртине Звезда је серијом од 6 поена, кошевима Ројстер, Наумчев и Чорто вратила вођство од плус шест – 57:51.

Звездине даме су чувале стечену предност, а тројком Чорто средином последњег дела игре дошле су и до двоцифреног плуса (71:61). Мега је направила серију од шест поена, али више од тога није могла против расположене Црвене звезде која је на крају славила са 75:67.

Најефикаснија на мечу била је Ким Ројстер која је забележила дабл-дабл учинак са 21 поеном и 15 скокова. Двоцифрене су биле са по 11 поена Тамара Чорто и Милина Мишељић, док је 10 забележила Милица Бојовић.

Звездине кошаркашице се и даље налазе на 2. месту на табели, али сада са једном победом мање у односу на водећу Мегу МИС. Наредног викенда у 16. колу црвено-беле гостују Слоги.

ККЖ Црвена звезда мтс: Наумчев 8 (6ск 3ас 1ул 1ил), Радуловић 6 (3ск 6ас 2ил), Чорто 11 (5ск 4ас 1ул 3ил), Ковачевић 2 (1ул), Бојовић 10 (7ск 1ас 2ил), Селаковић 6 (2ск 1ас), Мишељић 11 (3ск 2ас 1ул), Ројстер 21 (15ск 1ас 1ул 4ил 1бл). Тренер: Драган Вуковић.