Јуниорски државни рекорд 4×200м на Првенству Србије

14

Пет златних и по три сребрне и бронзане медаље освојили су атлетичари Црвене звезде на Првенству Србије за јуниорке и јуниоре.

Моменат такмичења било је постављање националног јуниорског рекорда у штафети 4×200 метара. На граници испод 1:30 били су Михајло Киш, Немања Глишић, Алекса Средојевић и Милош Николић који су истрчали 1:30.05.

По три медаље на такмичењу освојиле су сјајне Наталија и Тара.

Шампионка Србије са истрчаном нормом за Светско јуниорско првенство је Наталија Грујић на 1.500 метара са 4:24.32, док је на 800 метара била вицешампионка са 2:11.54. На првом месту у тој дисциплини била је управо њена другарица из групе, Тара Вучковић са 2:10.85. Тари је за мало измакло злато и на 400 метара, у фото-финишу била је друга са 57.14, у дулеу у коме су хиљадитинке одлучивале.

Сјајан тандем крунисао је Првенство Србије са златом на 4×400 метара са Звездиним јуниоркама, Анђелом Бонџић и Милицом Голубовић у времену 3:57.87.

Неприкосновено такмичење иза себе дефинитивно је имао и Михајло Киш, који је поред државног рекорда са клупским колегама на 4×200 метара освојио злато и на 4×400 метара са Милутином Камаљевићем, Алексом Средојевићем и Немањом Глишићем – 3:32.41 . У појединачном наступу Киш је истрчао тачно 7.00 секунди на 60 метара и освојио сребро, док је на 200 метара био бронзани са 22.61 секунде.

Бронзане медаље освојиле су Лена Милинковић и Јана Рајић.

Лена је била изразити фаворит на 60 метара препоне, али је имала пех на првој. Успела је да се врати у трку и освоји бронзу са 9.09 секунди.

До своје бронзе, на 3000 метара, Јана Рајић је дошла након истрчарих 11:02.88.

Браво за све атлетичаре и њихове тренере за одличан учинак, са освојеним медаљама били смо други најуспешнији клуб Србије.