Црвено-беле до победе после великог преокрета у Нишу

25

Кошаркашице Црвене звезде савладале су Студент у нишкој хали „Чаир“ после великог преокрета у 8.колу ЖКЛС: 85-82 (10-25, 28-24, 22-17, 25-16).

Велики преокрет Црвене звезде у другом полувремену још једне узбудљиве утакмице. У протеклом колу Спартак је успео да буде конкурентан три четвртине, а Студент је прописно намучио наш тим.

Имале су домаће и +16 у трећој четвртини, али је шампионски карактер Црвене звезде, уз индивидуални квалитет тандема Наумчев-Радуловић, пресудио. Студент је силно мотивисан на дебију новог тренера, Милкана Мрђе, креирао 16-0 на самом старту, а морали бисмо добро да се намучимо да бисмо се сетили када је у домаћим оквирима то неком пошло за руком.

Већ на старту су играчице Студента имале двоцифрену предност, коју су контролисале до последње деонице. Горана Кондић и Ана Илић су користиле асистенције Мине Ђорђевић, а Звезда била потпуно у контраритму. Високих 25-10 на крају првих 10 минута је прерасло у 49-36, да би Лена Радуловић смањила на 49-38 пред полувреме.

Лена је преузела одговорност, наставила серију између два полувремена до 8-0 и истопила минус своје екипе на 49-44, али су Кондићева и Ђорђевићева одговориле истом мером и одбиле налет шампиона, а Кондићева везала нове поене, надовезала се Анамарија Стојичић за максималних 62-46 у 26. минуту. Уследили су преломни трнуци утакмице када је Невена Наумчев везала три битне тројке, које су покренуле црвено-беле. Трећа је стигла уз звук сирене за 66-60 пред последњих 10 минута.

Вратила је Горана Кондић тројку, Мина Ђорђевић била прецизна са пенала, али је Звезда мини серијама ломила противника, а Милица Драгичевић новом тројком донела 73-73 у 35.минуту. Невена Наумчев је донела Звезди 0-2 на старту, а затим и прво вођство од тада (74-75), које је потврдила Лена Радуловић, а након кратке клацкалице Ким Ројстер везала поене за 78-83. Везале су гошће четири поена, имале два поседа за победу, али Димитријевић није погодила за три поена, а Лена Радуловић је комплетирала сјајну утакмицу и потврдила Звездину победу са пенала, 82-85.

Управо је Лена била и најефикаснија са 24 поена, Невена Наумчев је убацила 20, Ким Ројстер 15, уз 12 скокова за нови дабл-дабл учинак.

У наредном колу противник Црвене звезде је екипа Краљева, која уз наш тим има скор 7-1 иза првопласираног Арт Баскета са свих осам победа.

ККЖ Црвена звезда: Наумчев 20 (6ск 3ас 3укл)Радуловић 24 (3ск 6ас), Чорто 4 (3ск 2ас), Дацић, Јованов 2 (2укл), Матић, Бојовић 5 (1ск), Стојановић, Селаковић 7 (5ск 3ас 1укл), Мишељић 1, Ројстер 15 (12ск 2ас), Драгичевић 7 (2ск 1ас 2укл). Тренер: Драган Вуковић

Претходни текстБахар: Фокусирани смо на првенство и освајање титуле