Звезда декласирала Локомотиву на старту Челенџер Купа

70

Ватерполисткиње Црвене звезде победиле су бугарску Локомотиву са убедљивих 17:3 на старту квалификационог турнира Челенџер Купа, чији је домаћин управо вечерашњи ривал црвено-белих.

Екипа Драгане Ивковић сјајно је отворила меч, па је већ после три минута било 3:0. Локомотива је на кратко прекинула налет, али се потом распуцала Јована Радоњић, која је постигла три гола за три и по минута, те је Звезда после првог периода водила 7:1. Серија је настављена и у наредне две четвртине, па је у једном тренутку било 13:1 и црвено-беле су рутински привеле меч крају.

Радоњић је са пет голова била најефикаснија, док је Ксенија Мојсева додала четири поготка.

Звезда је играла у саставу: Лазић, Лазовић, Мојсева 4, Маринковић 2, И. Лујић, Миленковић, Јашченко 1, Радоњић 5, Диаз Меса 2, Илић 2, Ј. Лујић, Лукић 1, Радојчић.

У другом мечу групе Ц, малтешки Сиренс је са 14:10 савладао британски Отер. Звезда у петак од 17 сати по српском времену игра са португалским Флувиалом.