Црвена звезда Примобет – Динамо 21:26 (14:14)

63

Рукометаши Црвене зевзде Примобет изгубили су од Динама из Панчева резултатом 21:26 (14:14) у 3. колу Супер рукометне лиге Србије.

Црвено-бели су добро започели меч, повели са три гола разлике (7:4), али су гости врло брзо стигли до изједначења. Динамо је потом и преокренуо резултат, имао два гола вишка (10:12), али је Звезда головима Колунџића и Матичића успела да изједначи до краја првог полувремена – 14:14.

Изабраници Антона Букилића су одржавали резултатски прикључак до средине другог дела игре. Голом Матичића из седмерца у 42. минуту Звезда је изједначила, а онда су гости искористили 10 минута празног хода нашег тима, нанизали су пет голова и стекли озбиљну предност пред улазак у завршницу меча, а у тим тренуцима на голу Динама је блисато Ћировић (18:23). Имали су црвено-бели прилику да ухвате прикључак, али то нису искористили, па су Панчевци на крају тријумфовали са 26:21.

Најефикаснији на мечу био је Виктор Матичић са 8 постигнутих голова, док је Урош Колунџић уписао шест голова на свој конто. У екипи Динама су се истакли Вељко Чабрило и Вел Трабелси са по пет голова.

Рукометаши Црвене звезде су уписали други пораз и уз једну победу налазе се на 7. месту на табели Супер рукометне лиге Србије. У 4. колу Црвена звезда Примобет дочекује крагујевачки Раднички у петак 29. септембра 2023. године у 17.30 часова у дворани Шумице.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА ПРИМОБЕТ – ДИНАМО 21:26 (14:14)

Београд – Дворана: СЦ Шумице. Судије: Иван Мошорински и Александар Панџић . Седмерци: Црвена звезда 6(5). Искључења: Црвена звезда 4 минута, Динамо 12 минута.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА ПРИМОБЕТ: С.Радовановић, Грубић, Ненадић 2, Урта 2, Андрејевић, Тривуновић, Матичић 8(5), Шмигић, Ђурашковић, Бујишић 1, Н.Радовановић, Шљукић 1, Павловић 1, Колунџић 6, Ковачевић, Јелисић. Тренер: Антон Букилић.

ДИНАМО: Ћировић, Игња, Дорњеи 2, Бекић, Богдановић 4, Перовић 4, Стаматовић, Челица 2, Јевремовић, Новаковић, Чабрило 5, Марјановић, Трабелси 5, Костадиновић, Јездимировић 1, Илић 3. Тренер: Драган Марковић.