Раднички изједначио у Крагујевцу, мајсторица на 25.мају за финале

70

Ватерполисти Црвене звезде поражени су у другом мечу полуфиналне серије плеј-офа Суперлиге од Радничког у Крагујевцу 9:8 (2:1, 3:1, 4:4, 0:2). Одлучујући трећи меч игра се у среду, 3.маја на 25.мају.

Раднички је боље ушао у утакмицу и то валоризао вођством 5:2 на полувремену. На старту меча дошло је до повреде Јосипа Врлића, центра домаће екипе, а у току утакмице се повредио и Лука Пљеванчић. Друго полувреме припало је нашем тиму, а највеће заслуге зашто није било петераца припадају некадашњем голману Црвене звезде, сада на голу Радничког, Стефану Тодоровском.

Марко Радовић је још једном приказао одлилно издање. „Спаковао“ је пет голова, али нажалост, то овог пута није било довољно за нешто више.

Уз Радовића, стрелци су били Душан Васић два пута и Вук Милојевић.

РАДНИЧКИ – ЦРВЕНА ЗВЕЗДА 9:8 (2:1, 3:1, 4:4, 0:2)
Крагујевац, базен: СРЦ „Парк“. Судије: Станојевић и Виријевић. Делегати: М. Марјановић и Шукић.

РАДНИЧКИ: Пантелић, Бранковић, Станојевић, Јанковић 1, Ћук, Гавриловић 3, Укропина 1, Антић, Пљеванчић, Драшковић 3, Лукић, Врлић, Тодоровски, Којић. Тренер: Урош Стевановић

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Мишовић, Танкосић, Гајић, Марковић, Суботић, Васић 2, Банићевић, Басара, Данковић, Семан, Милојевић 1, Радовић 5, Ивановић, Гавриловић. Тренер: Александар Филиповић