Црвена звезда повела у финалној серији плеј-офа

55
CRVENA ZVEZDA vs KRALJEVO Beograd, 08.04.2023. foto: Nikola Parausic Kosarka, Crvena zvezda, Kraljevo

Кошаркашице Црвене звезде МТС повеле су против Краљева у финалној серији плеј-офа тријумфом у првом мечу у „Баскет Ситију“, 73-66 (24-16, 18-13, 14-16, 17-21).

Почетак није наговештавао овакав крај, али су се Краљевчанке потрудиле да до краја гледамо неизвесну утакмицу. Утисак је да је Црвена звезда морала раније да приведе меч крају и да не брани стечену победу, коју је имала у рукама.

Добри уводни минути нашег тима, који је био без Снеже Богићевић. Звезда је била конкретнија, повела 10-2 и у потпуности имала контролу над утакмицом. Прецизне ван линије 6,75 биле су Тина Јаковина и Невена Наумчев (по две тројке), затим је и Снежа Чолић погодила за три и 23-11 и одговорила Андреи Грејс Изли, два минута пре краја прве четвртине. Уследила је мини серија Тамаре Рајић и тројка у последњим секундама прве четвртине за 24-16.

Другу деонице обележиле су серије. Прво Андрее Изли 5-0 за Краљево, затим Црвене звезде 8-0 за повратак двоцифрене разлике, а затим и је Драгана Гобељић покушала да повуче и пробуди своју екипу, уз помоћ Џед Едвардс Тејлор (36-28). Звезда је одбила и тај налет серијом 6-0, а половична са пенала била је Тејлор за 42-29 на полувремену.

Серија Краљева 7-1 за нешто више од минута игре у наставку натерало је Драгана Вуковића на тајм-аут, а да то није само налет потврдиле су Драгана Гобељић и Андреа Грејс Изли новом тројком. Срећом, расположена и сигурна била је и искусна Снежа Чолић, два пута је узвраћала тројку и Звезди двоцифрену разлику после поена Челси Хал, 51-41. Дуги су били периоди без поена, погодила је Драгана Гобељић, али и уз звук сирене Челси Хал за три и 56-45.

И негде се очекивало да Звезда препознативом енергијом и одбраном сломи отпор противника, али Краљево је отворило последњу четвртину серијом 7-0 преко Изли, Тејлор и Тешић за 56-52, и у 32. минуту дошло на само четири поена минуса. Међутим, убрзо су погодиле Чолић и Наумчев, своју трећу тројку, за 61-52 и тајм-аут Николе Јовановића.

Нова тројка Андрее Изли, затим и „2+1“ Тејлор донело је гошћама 63-60 у 37. минуту. Звезда је са пенала вратила плус 6, али је Гобељић погодила тројку, да би Тина Јаковина на мање од два минута до краја погодила за 68-63. Нина Тешић је поентирала за 68-65 на 46 секунди пре краја, а затим је Милица Бојовић оба пута била сигурна са пенала (70-65). Гобељић и Изли су на другој страни промашиле за три, али је Гобељић после фаула погодила једно слободно бацање и ушли смо у пенак завршницу. Челси Хал је на другој страни промашила оба на 15 секунди до краја, узвратила је Тамара Рајић истом мером, а онда и фаулирала Хал и практично препустила победу. Овог пута, МВП Купа Милан Цига Васојевић је била половична, Андреа Изли није погодила за три и драму, Дуња Зечевић покупила скок, а Невена Наумчев са линије пенала донела заслужену победу нашем тиму, 73-66.

Хал је била најефикаснија са 16 поена, Наумчев је убацила 14, Катанић и Чолић 12, Тина Јаковина 10.

Друга утакмица финалне серије заказана је за среду, 12.април у 18 сати у Краљеву.

ККЖ Црвена звезда: Наумчев 14 (6ас 4ас 1блк), Хал 16 (2ск 3ас), Јованов, Чорто, Зечевић 2 (4ск 1укл), Катанић 12 (7ск 4ас 3укл), Дацић, Недељков 2 (4ск 1укл), Јевтовић 1 (2ск), Бојовић 4 (8ск 1блк), Јаковина 10 (3ск 4ас 1укл), Чолић 12 (3ск). Тренер: Драган Вуковић