Звезда брани трофеј у финалу Купа Милан Цига Васојевић

81

Кошаркашице Црвене звезде мтс савладале су Краљево у полуфиналу Купа Милан Цига Васојевић у Нишу 64-57 и браниће пехар против екипе Арт Баскет.

Боље су црвено-беле отвориле меч, после три минута повеле 10-3 захваљујући доброј одбрани. Бројне промашаје на обе стране Звезда је компензовала офанзивним скоком, па је у 8. минуту после четири везана поена расположене Хал и два слободна бацања Чолић било двоцифрених 18-5. Тргла је тројком Гобељић Краљево, па Меховић са два пенала смањила на 11-18, а по истеку десетог минута било је 20-11.

Контролисала је Звезда резултат и на старту друге четвртине, имала двоцифрену предност, да би Краљево у 14. минуту поново смањило на 17-26. Разиграла се тада Богићевић, али је одлична Гобељић одговорила тројком, а истом мером минут касније узвратила Јаковина за 34-20. Уследила је мини серија Краљева 7-2, а на велики одмор Београђанке су отишле са 38-27.

И на почетку трећег периода водила се велика борба за сваки поен. Погодила је Јаковина тројку за 45-32, Краљевчанке са четири везана поена смањиле на 36:45. Ушла је тада у серију Хол, придружила се Чолић са линије слободних бацања, па је поново било „плус 14“ – 52-38, 29. минут. Погодила је тројку Изли за серију 5:0, па је пред последњи период игре било 52-43.

После поена Наумчев, поново је погодила за три Изли (54-46), али су на другој страни биле прецизне Бојовић, Чолић и Јаковина за великих 61-46. Јуриле су Краљевчанке прикључак, поново спустиле минус четири минута пре краја на 52-61, а онда и на 54-61. Све је било отворено када је два и по минута пре краја тројку погодила Меховић и довела Краљево на четири поена минуса, 57-61. Није Звезда искористила напад, али ни Краљево, које је добило нову шансу 1:24 пре краја, али су промашиле, док је на другој страни фаулирана Катанић 36 секунди пре краја. Погодила је оба пута за 63-57. Промашиле су тројке Изли и Меховић, поново је фаулирана Катанић која је једном погодила и ставила тачку на победу и пласман Звезде у финале.

Најефикаснија са 18 поена била је Тина Јаковина, по 9 су убациле Александра Катанић (11ск), Снежа Богићевић, Снежа Чолић и Челси Хал.

Противник у финалу сутра од 20 часова биће Арт Баскет.

ККЖ Црвена звезда: Наумчев 2 (2ск 1ас), Хал 9 (5ск 2ас 1укл), Јованов, Чорто, Богићевић 9 (3ск 1ас 2укл), Зечевић 2 (1ск), Катанић 9 (11ск 3ас 1укл), Недељков (1ск), Јевтовић, Бојовић 6 (9ск 3ас 1блк), Јаковина 18 (6ск), Чолић 9 (4ск 2ас). Тренер: Драган Вуковић