Победа за прво место и крај године

115

Кошаркашице Црвене звезде мтс савладале су Краљево у утакмици 12.кола, последњег за 2022. годину 81-56 (21-14, 29-11, 15-21, 16-10) и преузеле прво место од истог противника.

Црвено-беле су од Краљевчанки доживеле једини пораз у шампионату, у 1.колу нове сезоне, и победа виша од 7 поена донела би прво место на крају године. Већ од самог старта су црвено-беле ушле мотивисане у утакмицу и врло брзо сломиле отпор противника.

Челси Хал и Александра Катанић су и овог пута предводиле Црвену звезду до тријумфа. Челси је убацила 7 поена у првом периоду, а Александра серијом 9-0, три пута заредом 2+1, уз три асистенције и две украдене лопте донела мирну разлику пред наставак, (21-14).

Друга четвртина је у потпуности припала нашем тиму. Звезда је заиграла са  препознатљивом енергијом у одбрани, пресингом, и серију између две четвртине продужила до 15-0. У наставку је мини серијама ломила противника за високих 50-25 на полувремену.

У трећем кварталу Краљево је одговорило преко искусних Драгане Гобељић и Иване Брајковић, које су убациле 18 од 21 поен своје екипе и смањиле заостатак за шампионом Србије, који је у два наврата био надомак 30 поена разлике. Последњи период игре није донео промене, опао је веома висок интезитет утакмице, а Црвена звезда мирно привела утакмицу крају са четири поена Тамаре Чорто и победу 81-56.

Челси Хал је убацила 23 поена, а Александра Катанић била један скок далеко од новог трипл-дабл, чак квадрплдабл учинка: 19 поена, 10 асистенција, 9 скокова, уз 7 укранидех лопти, уз само једну изгубљену, за индекс 41! Двоцифрени учинак је остварила и Тина Јаковина са 12 поена.

Црвену звезду очекује кратка пауза, до 5.јануара, када ће дочекати Монпеље у првом мечу у 2023. години.

ККЖ Црвена звезда: Наумчев 7 (2ск 2ас 5укл), Хал 23 (1ск 5ас 4укл), Чорто 4 (2ск 1блк), Милановић (4ск 1укл), Богићевић 3 (3ск), Зечевић 2 (3ск), Катанић 19 (9ск 10ас 7укл), Недељков 5 (1ск 1укл), Јевтовић, Бојовић 6 (4ск 1ас), Јаковина 12 (3ск 5ас 1укл), Чолић. Тренер: Драган Вуковић