Звезда декласирала Палилулу

83

Ватерполисткиње Црвене звезде и Таша 2000 оствариле су победе у трећем колу Првенства Србије. Црвена звезда је после пораза у претходном колу од Војводине лако победила Палилулу резултатом 30:2, док је Таш 2000 савладао Врачар са 14:5.

Црвено-беле су лако дошле до убедљиве победе против младе екипе са Ташмајдана. На полувремену је било 17:0, после трећег периода 24:0, па је екипа Драгане Ивковић рутински привела меч крају.

Сесилија Диаз Меса и Јована Радоњић су биле најефикасније са по седам голова, пет је додала Ана Мамоглу, а по три Андреа Гашић и Милица Зелић.

Таш је такође наметнуо јак ритам на старту меча против Врачара, па је најавио победу већ у првој четвртини, после које је водио са 5:0. После три четвртине све је било решено, пошто је тим Иване Ћоровић имао 11 голова разлике (12:1). Ирина Трбанош је са пет голова била најрасположенија у победничкој екипи.

Црвена звезда – Палилула 30:2 (6:0, 11:0, 7:0, 6:2)
ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Лазић, Корени, Ј. Лујић, Маринковић, И. Лујић 1, Мамоглу 5, Тодоровски 1, Радоњић 7, Меса 7, Илић 2, Гашић 3, Зелић 3, Анастасијевић, Дамјановић. Тренер: Ивковић.

ПАЛИЛУЛА: Којић, Андрејић 2, Павић, Димитријевић, Петровић, Бранковић, Урошевић, Мугоша, Веланац, Костић, Крстески, Јовановић, Анђеловић. Тренер: Јанковић.