Ватерполисти убедљиви у Нишу за трећи тријумф у Суперлиги

55

Црвена звезда је савладала у оквиру 6.кола Суперлиге Наис на базену СЦ „Чаир“ 20:5 (8:0, 4:1, 5:4, 3:0) и остварила трећу победу.

После 10 дана паузе Звезда је поново у базену. Искористили су паузу за тренинг и мало одмора пред напоран крај месеца црвено-бели.

Звезда је у Нишу имала подршку својих навијача, а у добро познатој атмосфери, већ после прве четвртине је био познат победник. Звезда је повела са 8:0, а до полувремена је било 12:1. Наис је у трећем периоду успео да постигне преостале голове, а Звезда до краја меча да постави коначних 20:5.

Прилику за деби добио је млади талентовани голман, изданак Звездине школе, Виктор Савић (2006), док је три четвртине на голу био Михаило Ивановић.

Најефикаснији са 4 гола био је Суботић, Васић је погодио три пута, Танкосић, Гајић и Марковић по 2.

Од петка до недеље на Бањици нас очекује други турнир Регионалне лиге, а противници нашем тиму биће Јадран из Херцег Ноцог (петак 19:30), Приморје (субота 18:00) и Југ (недеља, 13:00). Затим следи пут у Будимпешту на први меч осмине финала Еврокупа против Вашаша.

НАИС – ЦРВЕНА ЗВЕЗДА 5:20 (0:8, 1:4, 4:5, 0:3)
Ниш, базен: СЦ „Чаир“. Судије: Станојевић и Јовнчевић. Искључења: Наис 13, Црвена звезда 3.

НАИС: И.Лазић, П.Митровић,Пејић 1, Вуловић 1, М.Митровић, Вујовић, О.Томић, Ћетковић, Танасијевић 1, Шиљ, Боловић, Д.Лазић 2, В.Томић, Тасић. Тренер: Луковић

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Савић, Танкосић 2, Гајић 2, Марковић 2, Суботић 4, Васић 3, Банићевић 1, Басара 1, Вукићевић, Семан 1, Милојевић 1, Радовић 2, Ивановић, Гавриловић 1. Тренер: Дејан Савић

Претходни текстВелика победа Црвене звезде – Берлин је коначно пао!
Следећи текстИвановић: Промена у одбрани важна