Пораз у Лублину, половичан скор пред дуел у Атини

65

Кошаркашице Црвене звезде мтс поражене су у Лублину од домаћина 83-57 (15-22, 29-13, 22-10, 17-12), у оквиру другог кола Еврокупа.

Добро прво полувреме, добрих 18 минута, затим пад концентрације, што је био и пресудан тренутак утакмице. Лублин је у другом полувремену брзо преломио утакмицу и уписао прву победу.

Одличан почетак Црвене звезде, Снежа Богићевић је погодила прве шутеве, затим је серијом 6-0 Звезда натерала на тајм-аут тренера домаћег тима, (6-13). Серију је продужила Челси Хал, а Ниа Клауден прекинула првом тројком за свој тим, после офанзивног скока Наташе Мек. Тина Јаковина је узвратила битну тројку у наставку, а Милица Бојовић потврдила предност после првих десет минута, 15-22.

Иако смо на старту другог периода игре видели мали број поена, тројкашки обрачун је припао Нии Клауден. Милица Бојовић је убацила тројку, а затим је Клауден узвратила са две узастопне и постала прва играчица са двоцифреним учинком (11 поена), тим приближила Лублин на само кош заостатка, 23-25. Уследили су поени Фостин Аифуве после офанзивног скока, затим нови поени Клауден и Снеже Чолић, а Звезда је контролисала дешавања до 18. минута и пропустила прилику у два наврата да повећа вођство, 30-35. Три минута без поена нашег тима и серија 14-0 Лублина за потпуни преокрет и вођство 44-35 на полувремену.

Клауден је продужила серију између две четвртине до 16-0, Челси Хал прекинула Звездин пост од пет минута без поена, а новом тројком Емилија Косла одвела утакмицу у правцу Лублина. Иста играчица је наставила своју серију, била је половична са пенала, затим погодила за два поена, уследили поени Клауден и тројка Александре Станаћев за 14-1 и 62-41. Разлика која је била актуелна и на крају треће деонице, 66-45.

Александра Кучинска и Ана Винковска су отвориле последњи квартал комбинованим поенима, Лублин је новом серијом завршио утакмицу и на пет минута до краја имао високих 80-48. Звезда је до краја успела да мало снизи високу разлику, а последње поене на мечу и коначан резултат поставила је са пенала Челси Хал, 83-57.

Управо је Челси Хал била најефикаснија са 17 поена, Тина Јаковина је убацила 10. Ниа Клауден са 22 поена, Наташа Мек са 17 поена уз 17 скокова и Александра Станаћев са 9 поена и 7 асистенција су предводиле Лублин.

Црвена звезда и Лублин имају половичан учинак после две утакмице, а у наредном колу наш тим путује у Атину, на дуел против Панатинаикоса.

ККЖ Црвена звезда: Наумчев, Хал 17 (6ск 2ас), Чорто, Богићевић 6 (3ск 1ас), Зечевић 2 (2ск), Катанић 4 (5ск 2укл), Недељков (1ск), Бојовић 3 (4ск 1ас), Мишељић 6 (3ск 1ас 1укл), Јаковина 10 (2ск 1укл), Чолић 6 (3ск 2укл), Аифува 3 (6ск 1ас 2укл 1блк). Тренер: Драган Вуковић