Црвене звездице на Првенству Београда

105

Наши најмлађи шампиони побеђивали су на јесењем Првеснтву Београда од спринта преко скокова до бацачких дисциплина и штафета. Са првим данима јесени за неке су дошле и прве атлетске медаље.

Уна Загорац била је најбржа девојчица у категорији атлетских школа А на 50 метара са резултатом 7.91 секунди.

У дисциплини 150 метара за девојчице два одличја за Звездин тим, златни је освојила Дуња Јовић са 22.26 секунди, док је сребрну медаљу око врата носила Ива Шепаровић, која је ову деоницу истрчала за 22.81.

У штафети 5×80 метара Дуња Јовић, Вишња Добријевић, Николина Вокић, Анђелија Јовић и Ива Шепаровић освојиле су вицешампионку позицију са 1:02.24.

У скоку удаљ из зоне, било је јако занимљиво надметање управо имеђу две наше чланице. На овом такмичењу победу је однела Анђелија Јовић са 4.07 метара, док је сребро припало Кристини Деспотивић, која је скочила 3.92 метра.

Нађа Јестрић друга је најбоља висашица Београда са прескочених 1.26м.

У бацачким дисциплинама за девојчице, четири од шест медаља освојиле су црвене звездице. Лена Лешић медицинку је бацила 11.07 метара за злато, док је Теона Вајић била трећа са даљином 8.75 метара. У бацању вортекса Валентина Бихеловић тријумфовала је са 35.02м, док је иза ње била Моника Вељић са 31.31 метар.

Василије Малишић други је најбжи препонаш на 50 метара у конкурецији атлетских школа А са 8.89 секунди.

Атлетске школе Б категорије

Анђела Милошевић била је најбржа од 46 девојчица које су наступиле на 50 метара, а победничко време је 8.36 секунди.

Бронзано одличје у дисциплини 50 метара препоне освојио је Никша Јелић, који је трку завршио за 9.74 секунди.

Две медаље у скоку удаљ из зоне за АШ Б. До сребра је скочио Сергеј Алексић са 3.50, а до бронзе Јанко Анђелић са 3.27 метра.

У истој категорији вортекс је најдаље бацио Вук Неузеровић 35.16 метара.

Атлетске школе Ц категорије

Мила Поповски нас је обрадовала сребром у скоку удаљ из зоне са резултатом 3.02 метра.

Најбржи дечак Ц категорије ателтских школа био је Матија Гвоздић, који је злато освојио са 8.64 секунди. Док је бронзано одличје освојио Момчило Наранџић са 9.07 секунди.

Стефан Драгашевић скочио је удаљ из зоне тачно три метра и освојио бронзану медаљу.

Још једна бронза за дечаке у Ц категорији коју је освојио Андреј Варат у бацању вортекса са 18.09 метара.

Честитамо свим освајачима медаља, као и оним који су били близу њих, за нас сте сви победници. Велико хвала и свим нашим тренерима, који уче наше најмлађе атлетичаре како се гради и развија спортски, такмичарски и пријатељски дух.