Шампионска титула за јуниоре, вицешампионска за јуниорке

133

Старији јуниори освојили су нову титулу на Екипном првенству Србије, док су јуниорке била другопласиране.

На атлетском стадиону у Сремској Митровици прву победу и 995 бодова мушкој екипи донео је Богдан Видојковић у дисциплини 110 метара препоне. Она није била и једина у појединачној конкуренцији, већ је Видојковић био први и на 100 метара са 10.96 секунди, што вреди 898 бодова.

Стефан Јованов забележио је сјајан наступ у дисциплини бацање кугле, са готово пола метра даљим хицем од другопласираног. Најдаљи хитац био је на 17.20 метара, а овај резултат вреди 954 бода.

Наступ у две дисциплине имао је Петар Андровић, који је годинама уназад имао наступе у вишебоју, а ове године се више фокусирао на 400 метара препоне. Победу је постигао на 800 метара у времену 2:00.83 и тиму донео 740 бодова. У бацању копља био је четврти са 43.53 метара и освојио 586 бодова.

Поново убедљива победа Филипа Недељковића на 3000 метара као прошле недеље на Екипном првенству за сениоре. Овог викенда 50 секунди предности и време од 9.04.44 за 711 бодова.

Препонаш на 110 метара, Матеја Сандић, екипу је појачао у дисциплини 400 метара. Резултатом 52.79 биланс је повећао са 701 бодом.

Димитрије Васиљевић скоком удаљ од 6.30 метара за Звезду је освојио 773 бода и пето место.

У троскоку такође пета позиција за Звезду, Милутин Јовановић забележио је скок од 12.53 метара и освојио 697 бодова.

Василије Ћорић наступио је у скоку увис. Са прескочених 1.65м освојио је 612 бодова.

АК Црвена звезда тријумфовала је у мушкој штафети 4×100м са 42.50 сек.

Вицешампионке Екипног првенства Србије

Убедљиву победу на 800 метара постигла је Наталија Грујић, која је два круга истрчала за 2:16.43 и освојила 887 бодова.

У дисциплини 3000 метара Милица Томашевић је освојила друго место у времену 10:43.28 (786 бодова).

Тамара Ивковић наступила је у две бацачке дисциплине на Екипном. Трећа је била у бацању кугле са 9.32м и освојила 544 бода, док је у бацању копља била позицију испод са 31.17м и освојила 547 бодова.

Звездина представница ја 400 метар била је Јана Рајић, која је трку завршила за 1:02.72 на четвртом месту и освојила 780 бодова.

Вера Вукмировић била је петопласирана у троскоку са даљином 10.68, а овај резултат вредео је 782 бода.

Њена сестра Мира Вукмировић била је за позицију успешније у скоку увис и са прескочених 1.60м освојила је 830 бодова.

Доротеја Петковић била је Звездина представница у дисциплини 100 метара препоне. Трку је истрчала за 16.21 секунди и освојила 756 бодова. Наступила је такође и у скоку удаљ, а са даљином 4.75 била је пета (730 бодова).

У дисциплини 100 метара наступила је Љубица Павловић, која је истрчала 13.37 секунди (738 бодова).

Женска штафета 4×100 метара била је пета са 51.70 секунди у саству Уна Мрђеновић, Терора Џигал, Доротеја Петковић и Љубица Павловић.

Браво за обе екипе! Браво за све тренере који су показали какав тимски и спортски дух влада Атлетским клубом Црвена звезда.